تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۲ شهريور ساعت ۱۹:۳۱ بازدید: 1751      نظرات: 1      کد مطلب: 20320
آخرین وضعیت مسکن ملی در مهاباد تشریح شد

زمین برای 1 هزار و 700 متقاضی تأمین شد

گزارش: شلیرمحمودی


 به گزارش هاژه، رییس اداره نظارت طرح های مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در مهاباد را تشریح کرد.
عارف سهرابی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تأمین زمین برای 70 درصد از افرادی که واریز وجه کرده‌اند در ماه‌های گذشته انجام شده و تأمین زمین برای مابقی افراد و افرادی که بعد از آنها ثبت نام کرده‌اند در مرحله ابلاغ قرار دارد.
وی افزود: از سال 1398 که طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد برای 500 الی 600 نفر زمین تأمین گردید و 2 هزار و 150 نفر هم واریز وجه کرده‌اند.
سهرابی تصریح کرد: در حال حاضر برای 1 هزار و 700 نفر از متقاضیانی که واریز اولیه را انجام داده‌اند زمین تأمین شده است و زمین برای مابقی نیز همراه با ثبت نام‌های جدید زمین با اولویت افراد قبلی تأمین می‌شود.
وی اضافه کرد: با تغییر دولت و آغاز نهضت ملی اختیارات بیشتری به اداره کل راه و شهرسازی برای تأمین زمین برای متقاضیان داده شده و در همین راستا نیز تأمین زمین برای  نیاز میان مدت و بلند مدت شهرستان مکانیابی شده است.
رییس اداره نظارت طرح های مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: زمین‌ به افراد متقاضی بصورت گروه‌های چند نفری واگذار می‌گردد و دلیل آن هم جلوگیری از بروز مشکلات سنوات قبل در رابطه با تعاونی‌ها و مدیران تعاونی است.
وی افزود: با توجه به اینکه بصورت بلوک‌های متراکم  آپارتمانی نخواهد بود، این امکان فراهم است تا در مدت زمان کوتاهی ساخته شوند، از طرفی استفاده از ظرفیت مجریان ساخت در نظام مهندسی نیز هزینه تمام شده را کاهش خواهد داد.
سهرابی تصریح کرد: در همین راستا 7 هکتار زمین که روند اداری آن پایان یافته آماده عقد قرارداد با متقاضیان است و برای تأمین نیاز میان مدت و بلند مدت مهاباد نیز 170 هکتار زمین مکانیابی شده است.
وی اضافه کرد: زمین افرادی که در سال 1398 و 1399 وجه اولیه را واریز کرده‌اند، بدلیل اینکه در اولویت قرار دارند به مکان مناسب‌تری تغییر داده شده و زمین به سایر افراد نیز بترتیب اولویت( زمان تکمیل وجه اولیه) واگذار خواهد شد، در مجموع این تغییرات به این دلیل بوده تا حق کسی ضایع نشود.
عارف سهرابی در ادامه نیاز شهرستان مهاباد به مسکن را 8 هزار واحد اعلام کرد و گفت: برای این میزان مسکن، زمین مکانیابی شده و پیاکم برای افرادی که قبلا موفق به واریز وجه نشده‌اند هم ارسال می‌گردد، بدین ترتیب متقاضیانی که واریز وجه می‌کنند بترتیب در اولویت تخصیص زمین قرار می‌گیرند.
رییس اداره نظارت طرح های مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در پایان اضافه کرد: وام مسکن به افرادی که پیشتر واریز وجه انجام داده‌اند تا سقف 300 میلیون تومان به حساب بلوکه شده آنها واریز می‌گردد و متناسب با پیشرفت فیزیکی پزوژه بخشی از آن آزادسازی می‌شود و همزمان با آن متقاضیان نیز باید بصورت دوره‌ای آورده خود را افزایش دهند.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ممد ۱۴۰۱/۶/۱۲
من خیلی وقته ثبت نام کردم چرا پیام بانکی برتم نمیاد تحت پوشش کمیته امداد هستم ۳۱ ساله مستاجرم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد