تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ بهمن ساعت ۱۱:۴۳ بازدید: 1124      نظرات: 0      کد مطلب: 3022
به مناسبت دهه مبارکه فجر:

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ژیکان پرواز ایرانیان در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 13 بهمن ماه به مناسبت گرامی داشت دهه فجر، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسئولین شهرستانی دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ژیکان پرواز ایرانیان در مهاباد افتتاح شد. 
جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: تورگردان ها و آژانس های مسافرتی به عنوان پیشروان جذب گردشگر و مسافر از خارج کشور برای ما بسیار اهمیت دارد. لذا افراد توانمند و صاحب تجربه و علاقه مند در حوزه گردشگری حمایت می شوند و سعی می شود از طریق صدور مجوزهای لازم شرایط را برای فعالیت آنان فراهم کنیم تا با توجه به ظرفیت های استان در بحث فعالیت برای ورود تورهای خارجی فعالیت کنند. 
وی ادامه داد: نا امنی های که در کشورهای همجوار ما ایجاد شده است، فرصت های خوبی برای ایران و استان آذربایجان غربی فراهم کرده و گردشگران بسیاری علاقمند به بازدید از کشور و استان های مرزی ما هستند، بر این اساس آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری باید حداکثر توان خود را برای جذب این گردشگران به کار گیرند. 
جباری افزود: در دیدارهای که با مسئول گردشگری خارج از کشور از جمله جمهوری آذربایجان و شمال عراق داشته ایم، علاقمند هستند که نشست های را با آژانس ها، شرکت ها و فعالان عرصه گردشگری داشته باشند تا بتوانند تورهای را به استان آذربایجان غربی اعزام کنند. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های استان در حوزه سلامت و درمان، قیمت های مناسب و پزشکان متبحر و... توصیه ما به آژانس ها و تورهای گردشگری استان این است که به صورت تخصصی و پس از دریافت مجوزهای مربوطه در حوزه گردشگری سلامت و جذب گردشگر فعالیت کنند. 
جباری در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در ارتباط با سرمایه گذاری و بهبود زیرساخت های گردشگری مهاباد گفت: در بحث پرداختن به زیرساخت ها و ساماندهی جاذبه ها، ایجاد مجتمع های تفریحی و گردشگری از اولویت های ما بوده که بخشی از آن را باید بخش خصوصی انجام دهد که از طریق اعطای تسهیلات بانکی پوشش داده می شود. 
وی اظهار کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنها نهادی است که پس از معرفی تأسیسات گردشگری، هتل ها و مراکز اقامتی برای اعطای تسهیلات از 0 تا 8 درصد کارمزد بانکی آن را به عنوان یارانه کارمزد بانکی پرداخت خواهد کرد. لذا فرصت خوبی است که سرمایه گذرها از این وضعیت استفاده کنند و روی توسعه فرصت های گردشگری سرمایه گذاری کنند. 
وی خاطرنشان کرد: شاید در کوتاه مدت مشکل کمبود محل های اقامتی نداشته باشیم( در حال حاضر نزدیک به 6 هزار تخت اقامتی داریم) ولی دربلند مدت ما نیاز به سرمایه گذاری در حوزه ایجاد مراکز اقامتی جدید خواهیم داشت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد