تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۲۱:۵۴ بازدید: 390      نظرات: 0      کد مطلب: 3020
شهردار بانه:

کولبران سمبل مظلومیت و عدم برنامه‌ریزی‌های زیرساختی هستند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار بانه گفت: کولبران سمبل مظلومیت، سمبل شکاف طبقاتی و سمبل عدم برنامه‌ریزی‌های زیرساختی هستند.

بابک رستم پور اظهار کرد: وجود کولبر در جامعه امروز فاجعه‌ای عظیم به حساب می اید که ناشی از شکاف بزرگ اقتصادی بین میدان اجرا و میدان خدمت است  .

وی با اشاره به تامین هزینه‌های یک انسان از کودکی تا جوانی و اینکه جامعه تا چه اندازه برای رشد و شکوفایی آن هزینه می‌کند، اضافه کرد: کولبری وقتی تبدیل به شغل شد که فرد از روی ناچاری برای تامین نیازهای اولیه زندگی تَن به حمل باری را می‌دهد که گاها از وزن خود کولبر هم بیشتر است .

رستم پور در ادامه کولبران را انسان‌های شریفی دانست که در نبود درآمد و شغل پایدار و مولد، خود را به دست کوران حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده می‌سپارند ودر این راه نیز متاسفانه جان خود را از دست می‌دهند.

وی گفت: جای بسی تاسف است که در قرن 21 شاهد همچنین صحنه‌های دردآوری هستیم که به خاطر تامین معیشت و مخارج زندگی، جوانان و میانسالان باید جان بدهند که امیدوارم این تلنگری به تمامی مسئولان و سرمایه داران و سرمایه گذاران زده باشد که فکری اساسی برای تحول در جامعه مرزنشین بکنند و با احداث کارخانجات، تولید مولد و اشتغال پایدار در حفظ سرمایه‌های جوان مملکت بکوشند.

شهردار بانه مشکلات کولبران را فقط مختص آنان ندانست و اظهار کرد: این وضعیت ناهمگون کولبران در صورت چاره سر نکردن گریبان سرمایه داران را نیز خواهد گرفت و تهدیدی برای سرمایه گذاران نیز به حساب می آید، زیرا رفاه نسبی در جامعه وقتی نمود پیدا می‌کند که هم اطرافیان و هم جامعه در آرامش و رفاهی نسبی باشند.

وی در پایان گفت: امیدوارم حاکمیت در تمامی بخش‌های خصوصی، دولتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تمهیداتی اختیار کند که هم سرمایه داران و کارفرمایان و هم کارگران بتوانند از اشتغال مولد پایدار و رفاه نسبی بهره‌مند شوند تا بار دیگر شاهد این منظره‌های دلخراش در هیچ جای ایران نباشیم و هیچ انسانی، دیگر برای نان جان ندهند.

لازم به ذکر است؛ طی چند روز گذشته ریزش بهمن در حوالی روستای «بیوران علیا» در 10 کیلومتری سردشت آذربایجان غربی، منجر به جان باختن چهار تن از کولبران و وارد آمدن جراحات و آسیب‌هایی به شماری دیگر از آنان شد.

منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد