تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۲۱:۳۰ بازدید: 707      نظرات: 3      کد مطلب: 3019

چاپ کتاب «آموزش نوین زبان کوردی»


به گزاش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کتاب "آموزش نوین زبان کوردی"، تٱلیف سیروان رحمانی و ویرایش رقیه هوشنگی توسط انتشارات کوردستان منتشر شد.
از جمله ویژگی های این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
_ تمام توضیحات این کتاب به زبان فارسی روان و ساده نوشته شده و برای تمام کسانی که با خواندن و نوشتن به زبان فارسی آشنایی دارند به راحتی قابل استفاده می باشد.
_ این کتاب دارای دو بخش آرامی (عربی) و لاتین است که بخش اول به آموزش خواندن و نوشتن با الفبای آرامی ( عربی) زبان کوردی و بخش دوم به آموزش خواندن و نوشتن با الفبای لاتین زبان کوردی اختصاص دارد.
_ در این کتاب ضمن رعایت چارچوب اصلی، در مورد شیوه ی آموزش بعضی از حروف تجدید نظر شده است تا مخاطب این حروف را دقیقتر و آسانتر یاد بگیرد.
_ پس از توضیحات مربوط به تلفظ و نوشتن هرکدام از حروف، مثال هایی در مورد چگونگی قرار گرفتن آن در ابتدا، وسط و انتهای کلمه ذکر شده است که این مثال ها از اسم های اصیل کوردی انتخاب شده اند تا مخاطب ضمن یادگیری زبان کوردی با تعدادی از این اسم ها نیز آشنا شود.
_ در پایان تدریس هر حرف یک شعر کوتاه کوردی به همراه ترجمه ی فارسی ذکر شده است که حرف مورد نظر با رنگی متفاوت از متن اصلی چند بار در آن تکرار شده است.
_ در پایان هر دو بخش آرامی (عربی) و لاتین کتاب نمونه هایی از شعر و متن از لهجه های مختلف زبان کوردی برای تمرین بیشتر ذکر شده است.
_ تمام متون و شعرهای ذکر شده در بخش آرامی (عربی) این کتاب در بخش لاتین نیز تکرار شده است تا مخاطب با مقایسه کردن آن ها یادگیری دقیقتر و سریعتری داشته باشد.
_ در این کتاب ضمن استفاده از اشعار شعرای بزرگ کورد، از آثار سایر شاعران؛ بویژه آثار زنان نیز استفاده شده است تا مخاطب ضمن یادگیری زبان مادری، آشنایی مختصری نیز با این شعرا پیدا کند.
نویسندگان از تمامی صاحبنظران و دلسوزان در این زمینه درخواست می شود که نکته نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارند تا در چاپ های بعدی لحاظ شود.
تلگرام: 09100881304
تلفن: 09188571304

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یاسر نوری ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
خیلی کتاب تاثیر گذار و مفیدی هستش. جا داره اینجا از زحمات فراوان استاد عزیزم جناب رحمانی و همچنین همسر گرامیش که به تمام معنا در راستای اموزش زبان کوردی زحمتها کشیدند،تقدیر و تشکر کنم
امید وارم که اجر زحماتان را ببینید و همچنین قطار زندگیتان همیشه را موفقیت و خوشبختی را بپیماید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Sirwan ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
پێم خۆش بوو توانیبام لە سە ر ئینتێرنێت کڕیبام تکایه یارمه تی گه لێک سپاس
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
وێڕای ده س خۆشی و ماندوو نه بونتان: من بۆ ناتوانم کتێبه که ی ( کۆپە ڕ ) که ی ئێوه بکڕم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد