تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۳ شهريور ساعت ۱۰:۳۵ بازدید: 586      نظرات: 0      کد مطلب: 20171

راهیابی یک فیلم کوتاه از کوردستان به جشنواره آلمان


فیلم کوتاه «نامحرم» به نویسندگی و کارگردانی سید پیام حسینی و تهیه‌کنندگی مشترک سید پیام حسینی و کمپانی کلاسی‌ویژن به سی‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اوسنابروک در کشور آلمان راه یافت.
سید پیام حسینی پیش ‌از این نیز با ساخت فیلم‌های کوتاه «بادبادک‌ها» و «دونده» در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت کرده و در این عرصه شناخته شده بود. «نامحرم» تولید مشترک کشور ایران و کمپانی کلاسی‌ویژن اربیل اقلیم کوردستان است و بودجه ساخت آن توسط ۱۰۰۰ زن کورد جمع‌آوری ‌شده است.
این فیلم پیش از اوسنابروک، در جشنواره‌های فیلم کوتاه Meihodo آمریکا و Medina اسپانیا پذیرفته شده و به نمایش درآمده است.  
«نامحرم» روایت مردی به نام رحمان است که به همراه پدر زن خود مرتکب قتلی شده‌اند. آنها در تلاش‌اند که جنازه مقتول را در قبرستانی بی‌نام و نشان به خاک بسپارند.
اردشیر خدادوست، افشین خدری، فتانه احمدزاده، غفار خالدی، الهام مدرسی، جلال ویسی، آیدا نرگسی، بازیگران این فیلم کوتاه و گروه دریچه سینما و مؤسسه بانتافیلم، مسئولیت پخش بین‌المللی این اثر را به عهده دارند.
 
جشنواره فیلم مستقل اوسنابروک از جشنواره‌های قدیمی فیلم در آلمان است که برای اولین‌بار در سال ۱۹۸۶ و با عنوان «روزهای فیلم مستقل» فعالیت خود را آغاز کرد. هرسال بیش از ۸۰ فیلم کوتاه و بلند از سراسر دنیا با هدف مروری اجمالی بر سینمای معاصر، برای رقابت در این جشنواره فیلم انتخاب می‌شوند و اولین نمایش تئاتریکال خود را در کشور آلمان تجربه می‌کنند.
تمرکز اصلی این رویداد بر توسعه‌ اجتماعی و مسائلی همچون صلح جهانی، حقوق کودکان و حقوق بشر است. سی‌وهفتمین دوره این رویداد رقابتی در تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اکتبر (۲۰ تا ۲۴ مهر ۱۴۰۱) در شهر اوسنابروک آلمان برگزار می‌شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد