تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۲۲:۲۵ بازدید: 723      نظرات: 0      کد مطلب: 20129

بی آبی به ارومیه رسید؛ انتقاد امام جمعه ارومیه از قطعی آبنماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با ابراز نارضایتی از قطعی یا افت فشار آب به مدت طولانی در این فصل گرم سال بویژه در مناطقی از شهر ارومیه گفت: در مضیقه بودن مردم در موضوع آب قابل قبول نیست، شرکت آب باید جهادی و شبانه روزی تلاش کند، تا مشکلات مردم مرتفع شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: مدیران حوزه‌های مرتبط باید برای تامین آب شهروندان در همه نقاط استان توجه ویژه داشته باشند.

او اظهار کرد: در برخی مناطق ارومیه، مدت هاست که آب شرب با قطعی یا افت فشار همراه است که مسئولان علاوه بر اطلاع رسانی دقیق در این خصوص، باید راه‌های جایگزین تامین آب در این مناطق را اجرایی کنند.

حجت‌الاسلام قریشی، بروز مشکلاتی همانند کم‌آبی و قطعی مکرر آب در مناطق مختلف شهری و روستایی مرکز استان آذربایجان‌غربی را نامناسب توصیف کرد و گفت: در کنار توصیه مردم به صرفه جویی در مصرف آب، باید مدیریت لازم و مناسب هم از جانب مسئولان حوزه آب انجام شود تا مشکلات مردم افزایش نیابد.

او بیان کرد: استقرار تانکرهای آب در نقاط دارای مشکل آب کمترین کاری است که مسئولان انجام دهند، در کنار این موضوع باید برای رفع مشکل نیز اقدام جدی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به فرا رسیدن ایام برداشت محصول سیب از باغات این استان گفت: مسئولان امر باید برای جلوگیری از بروز مشکل برای کشاورزان و باغداران اهتمام جدی داشته باشند.

او تاکید کرد: موضوع بهبود الگوی کشت در اراضی کشاورزی و باغی استان بخصوص حوضه آبریز دریاچه ارومیه باید از طریق نهادهای مسوول نهادینه و کشاورزان را راهنمایی کنند که چه محصولی بکارند./ایرنابرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد