تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۶:۲۰ بازدید: 1210      نظرات: 0      کد مطلب: 19975

گذشت اولیای دم پرونده‌ قصاص پس از ۱۳ سال در سردشت


به گزارش هاژه، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از به ثمر رسیدن هشتمین مورد سازش در پرونده‌های مربوط به قصاص طی سال جاری در این استان خبر داد و گفت: در این پرونده مربوط به سردشت اولیای دم پس از ۱۳ سال از انجام قصاص گذشت کردند.
به گزارش ایرنا، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در گفت وگوی خبری افزود: در پی وقوع یک فقره قتل در سال ۸۷ پرونده کیفری در محاکم ارومیه تشکیل و پس از طی مراحل رسیدگی، حکم قصاص قاتل صادر و پس از تایید در دیوان عالی کشور جهت اجرای حکم به شعبه دوم اجرای احکام کیفری ارومیه ارسال شده بود.
وی اضافه کرد: به منظور استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و هسته‌های جهادی بخشایش در اصلاح ذات البین و با توجه به سکونت اولیای دم در سردشت، موضوع به شعبه ۳ شورای حل اختلاف سردشت ارجاع و پس از تشکیل جلسات متعدد، معتمدان، ریش سفیدان و روحانیون و اعضای هسته‌های جهادی بخشایش موفق به اخذ رضایت اولیای دم شدند.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: در این پرونده، قاتل پس از ۱۳ سال از قصاص رهایی و فرصت زندگی دوباره یافت.
عتباتی با تحسین کار ارزشمند اولیای دم در عمل به آیات الهی و قرآن کریم گفت: حلاوت و شیرینی گذشت و بخشش برای هر ۲ خانواده است و صلح و دوستی جای کینه و کدورت را خواهد گرفت که رضایت باریتعالی هم در مصالحه و برادری  است.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد