تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۲۰:۳۴ بازدید: 2929      نظرات: 0      کد مطلب: 19971

بد صدایی یک خواننده مشهور را راهی زندان کرد
 

یک ستاره شبکه های اجتماعی در بنگلادش به نام «هیرو آلوم» توسط پلیس دستگیر و مجبور شد به دلیل آواز خواندن عذرخواهی کند.

به گزارش هاژه به نقل از هندوستان تایمز، یک خواننده بد صدای بنگلادشی که طرفداران زیادی نیز در اینترنت دارد به دلیل بازخوانی نامناسب آهنگ‌های کلاسیک بنگلادشی دستگر شد. پلیس از او خواسته از خواندنش که خشم بسیاری را بر انگیخته دست بکشد.

هیرو آلوم توانسته با صدای نامتعارف خود و ساخت ویدیوهای تقبیب و گریز و مستهجن، نزدیک به دو میلیون دنبال کننده در فیس بوک و تقریباً 1.5 میلیون نفر در یوتیوب جمع کند.

یکی از ویدیوهایش که در آن با لباس سنتی عربی بر روی تپه شنی با شترهایی که در پس زمینه قرار گرفته اند ظاهر می شود، 17 میلیون بازدید داشته است.

آلوم برای اجرای ترانه‌های کلاسیک دو چهره سرشناس ملی و محبوب بنگلادش یعنی «رابیندرانات تاگور برنده جایزه نوبل» و قاضی نذرالاسلام، شاعر ملی بنگلادش مورد تحقیر منتقدان قرار گرفته است.

 
 
 

روز چهارشنبه آلوم به خبرگزاری فرانسه گفت که هفته گذشته توسط پلیس «شکنجه روانی» شده، به او گفته‌اند که اجرای آهنگ های کلاسیک را متوقف کند، برای خواننده شدن بسیار زشت است و باید یک سند «عذرخواهی» را امضا کند.

او گفت: «پلیس ساعت 6 صبح مرا گرفت و 8 ساعت آنجا نگه داشت. آنها از من پرسیدند که چرا آهنگ های رابیندرا و نذرالاسلام می خوانم».

هارون یور رشید، کارآگاه ارشد داکا به خبرنگاران گفت که آلوم به دلیل خواندن آهنگ های فاخر و پوشیدن لباس پلیس بدون اجازه در ویدیوهای خود عذرخواهی کرده است.

هارون گفت: «ما شکایات زیادی از او دریافت کردیم. هارون افزود: «(او) سبک سنتی آواز خواندن را کاملاً تغییر داد... او به ما اطمینان داد که این کار را تکرار نخواهد کرد.»

 
 
 

فاروق حسین، معاون کمیسر پلیس داکا، ادعاهای آلوم، 37 ساله، مبنی بر اینکه آلوم برای تغییر نام خود نیز تحت فشار بوده است را رد کرد و گفت «او این اظهارات را فقط برای پخش شدن در رسانه های اجتماعی بیان می کند.»

آلوم پس از واقعه، ویدیوی جدیدی منتشر کرد که در آن خود را در پشت میله‌های زندان با لباس زندانی نشان می‌دهد و با غم و اندوه می‌گوید که در شرف اعدام است.

الوم می گوید که در چندین فیلم بازی کرده و همچنین در انتخابات پارلمانی بنگلادش در سال 2018 به عنوان یک نامزد مستقل با کسب 638 رای شرکت کرده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد