تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۷:۷ بازدید: 642      نظرات: 0      کد مطلب: 2987

نجات جان 3 مادر باردار کردستانی گرفتار در برف و کولاک


سه مادر باردار گرفتار در برف و کولاک به کمک نیروهای امدادی به سلامت وضع حمل کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به نجات جان سه مادر باردار در کردستان، اظهار داشت: این مادران با اقدام به موقع نیروهای فوریت‌های پزشکی به مراکز درمانی منتقل شدند.

سید محی‌الدین سجادی افزود: یک مورد نجات مادر باردار در روستای «ژیوار» سروآباد بود که به بیمارستان سروآباد منتقل و وضع حمل کرد.

وی دومین مورد را مربوط به روستای «نیدر» کامیاران اعلام کرد و افزود: این مادر باردار نیز با کمک نیروهای امدادی و فوریت‌های پزشکی به بیمارستان سینای کامیاران منتقل شد.

به گفته سجادی، سومین مادر باردار نیز در روستای تاژه آباد دیواندره بود که نیروهای امدادی موفق به نجات وی از برف و کولاک شدند.حال عمومی هر سه مادر و نوزاد مساعد است.

این مسوول یکی از شاخص‌های توسعه در کشورها را کاهش آمار مرگ و میر مادران باردار اعلام کرد و افزود: با توجه به کوهستانی بودن استان و وجود روستاهای صعب‌العبور به ویژه در فصل سرما و بارندگی، طرح شناسایی مادران باردار در مناطق روستایی استان انجام شده است.

سجادی افزود: هزار و 862 مادر باردار در روستاهای سخت گذر شناسایی کرده‌ایم.

وی هدف از اجرای این طرح را انتقال مادران باردار در آستانه وضع حمل به مراکز درمانی نزدیک به بیمارستان ها اعلام کرد و افزود: در برخی موارد شاهد مقاومت خانواده‌ها در برابر این طرح هستیم که این مساله مشکلاتی را برای نیروهای درمانی و نیز به خطر افتادن جان مادران باردار را به وجود می‌آورد.

وی به خانواده‌های مادرران باردار توصیه کرد تا با تعامل به کادر درمانی و پزشکی روستاهای محل اقامت خود، در زمانی که هواشناسی بارش‌های سنگین را پیش‌بینی می‌کند، به مراکز درمانی مجهز انتقال پیدا کنند.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، این دانشگاه از مراکز موفق علوم پزشکی کشور در زمینه مراقبت از مادران باردار است. امسال تنها 2 مورد مرگ مادران باردار در کردستان به وقوع پیوست که مرگ این دو مادر نیزغیرقابل اجتناب بوده است.

 منبع: فارسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد