تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۹:۵ بازدید: 1999      نظرات: 3      کد مطلب: 19958

همه پل‌ها به مجلس ختم نمی‌شوند!

(نامه یک شهروند کرد به نماینده نقده)


همه پل‌ها به مجلس ختم نمی‌شوند!

(نامه یک شهروند کرد به نماینده نقده)

 

برادر معزز جناب آقای علی زنجانی حسنلوئی

نماینده محترم شهرستان نقده، اشنویه نالوس و محمدیار


سلام علیکم

ماهیت حاکمیت در ایران اسلامی منبعث از وحدت در عین تکثر است که به پشتوانه تمدن، فرهنگ و اقوام و مذاهب قدرتمند با الگوی ملت_دولت به وجود آمده است.

این فرهنگ‌ها، سنت‌ها و هویت‌های مستقل و خرد هستند که در ابعاد ملی به حکومت‌ها مشروعیت می‌بخشند و در حکمرانی مردم بر مردم، جریانی بر خلاف حرکت از کثرت به سمت وحدت وجود ندارد همانطوریکه رهبر و بنیان گذار انقلاب اسلامی هم بارها به مسئله مهم مردم و ملت بعنوان زیرساخت‌ها و مشروعیت نظام اشاره کرده‌اند.

 

راهیابی جنابعالی به مجلس شورای اسلامی فارغ از شائبه‌هایی که در زمان خودش مطرح بود و قصد ورود به آنها را ندارم در شهرستانی با تکثر قومی و مذهبی نیز از وحدت منبعث از تکثر سخن می‌گوید. همانطوریکه سلف جنابعالی، جناب عبدالکریم حسین‌زاده نیز که از هموطنان کرد و سنی مذهب بودند طی همین فرآیند افتخار نمایندگی مردم این شهرستان‌ها را پیدا کردند.

 

بیائید پس از چهل و چهار سال موج سواری، نفرت پراکنی، دوقطبی سازی و قوم گرایی افراطی که حاصلی جزء ویرانی و توسعه نیافتگی استان نداشته است برای یکبار هم که شده است دست از انکار هویت و فرهنگ دیگران که آب به آسیاب دشمن ریختن است، بردارید.

باور بفرمائید که وحدت، همدلی، همزیستی و هم آوایی جاده یکطرفه نیست، امثال شما وحدت را در استحاله سایر هویت ها می‌بینید، از زیبایی‌های تکثر فرهنگی بی‌خبرید و تنوع قومی و مذهبی در افکار شما نه تنها فرصت نیست بلکه تهدیدی شدید برای رسیدن به اهدافتان است، کمی دیدگاهتان را وسعت دهید، امروزه جهان متمدن و مدرن نشان داده است که این طرز تفکر توهم و اشتباه محض است.

 

به عمق تاریخ و به پهنه جغرافیا ایران مهد اقوام، ادیان، مذاهب و تکثر زیستی در عالی‌ترین شکل تمدن بشری بوده است. تهدید را در خارج از مرزهای کشور جستجو کنید در کشورهای سرسپرده‌ای که دلارهای آمریکایی و اسرائیلی را در ماهیت رسانه، احزاب و گسترش ناسیونالیسم افراطی صرف شستشوی مغزی نوجوانان و جوانان این مملکت می‌کنند.

 

خوشبختانه در ایران اسلامی هنوز قانون حاکم است و مجلسی که شما عضوء کوچکی از آن هستید وظیفه قانون‌گذاری را بر عهده دارد، تفکیک قوا روشن است و نهادهای تنظیم‌گر در راستای تعادل قدرت و تقسیم آن مابین دولت و مردم فعالیت‌های اجرایی و پژوهشی دارند و از همه مهمتر هیجانات، هنجارها و تحرکات اجتماعی تحت کنترل و نظارت است.

از شنیدن نام مهاباد و هیچکدام از شهرستانهای زیبای این مملکت برافروخته نشوید و اگر روزی نه تنها در صدا و سیما بصورت سهوی بلکه در شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت نظام ، هیات دولت، وزارت کشور و هر نهاد قانونی دیگر تصمیم عینی بر ایجاد استانی دیگر شد به تصمیمات زعمای مملکت احترام بگذارید.

 

جناب آقای زنجانی عزیز، موج ها می‌آیند و می روند و در ساحل می‌شکنند و چیزی جز حباب و کف از آنها باقی نمی‌ماند به افتخار جوانان حماسه ساز، شهدای فارس، لر، بلوچ، عرب، ترکمن، کرد و ترک و شیعه و سنی و زرتشتی و مسیحی و آشوری و ...به افتخار نخبگان علمی و ورزشی، به افتخار سرمایه‌های اجتماعی ایران، به افتخار سیامند رحمان و محمد اوراز کلاه از سر بردارید.

جناب آقای زنجانی بزرگوار همه پل‌ها به مجلس ختم نمی‌شود، در کنار پل‌های پیشرفت باید کمی هم به فکر پل صراط بود....برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مجید راهدی ۱۴۰۱/۵/۱۸
سلام درود بر انسان های نیک اندیش و شما رسانه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محسن یاحقی ۱۴۰۱/۵/۱۷
ڕێز و سڵاۆ ڵە بڕو برانی هاژە دست خۆشێ ڵە دکم کە بڵاو کردۆە
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کاوه ۱۴۰۱/۵/۱۷
تشکرازنامه جنابعالی مایه ی افتخاروسربلندی ماهستی عزیز امثال شما پربرکت باشدکه خداوندعزت وافتخاروبزرگی جاویدان به شماببخشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد