تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۷:۷ بازدید: 647      نظرات: 0      کد مطلب: 19940

آتش‌سوزی در نی زار روستای گرده یعقوب مهاباد


به گزارش هاژه،  رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از وقوع آتش سوزی در نی زار ومراتع پایین دست روستای گرده یعقوب خبر داد.
فاروق سخنور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با بی احتیاطی چوپانان منطقه مراتع ونی زارهای روستای گرد یعقوب واقع در جنوب غربی تالاب گروس طعمه حریق شد.
و افزود: با حضور به موقع محیط بانان وجوامع محلی وآتشنشانی روستای قم قلعه آتش سوزی مهار واز سرایت آن به تالاب گروس جلوگیری گردید.
سخنور تصریح کرد: متاسفانه در این آتش سوزی حدود یک هکتار ونیم از پوشش گیاهی این مراتع در آتش سوخت ولی هیچگونه تلفات حیات وحش مشاهده نگردید.
رییس ادراه محیط زیست شهرستان مهاباد در ادامه از مشارکت خیرین محیط زیست مهابادی در آبرسانی به تالاب کانی برازان  خبر داد و گفت: خیرین مهابادی به منظور تسهیل در آبرسانی به تالاب  با اجاره یکدستگاه بیل مکانیکی زهکش های ورودی به تالاب کانی برازان را لایروبی کردند تا در فصل گرما و کم آبی ورودی آب به تالاب تسهیل واز خشک شدن تالاب جلوگیری گردد.
فاروق سخنور در پایان افزود: طبق روال سال های گذشته در فصل گرم سال درخواست تخصیص دو میلیون متر مکعب حقآبه به شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ارائه گردیده است تا از کاهش شدید آب  وایجاد بحران زیست محیطی در این تالاب جلوگیری بعمل آید.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد