تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ مرداد ساعت ۲۰:۴۱ بازدید: 1056      نظرات: 0      کد مطلب: 19913

مخترع بوکانی سه مدال طلا و تندیس ویژه نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و پژوهشگران ترکیه را کسب کرد


به گزارش هاژه، دکتر بهزاد جای باشی، مخترع جوان بوکانی ضمن شرکت در نمایشگاه اختراعات و پژوهشگران که در کشور ترکیه برگزار شد ، با ساخت دستگاه ایریدولوژی (عنبیه شناسی) موفق به کسب ۳ مدال طلا و تندیس ویژه این نمایشگاه شد.
شایان ذکر است که افتخارات کسب شده این مخترع جوان در این نمایشگاه شامل مدال طلا و تندیس در بخش پژوهش در حوزه طب سنتی Traditional medicine (پژوهشگر برتر ترکیه)، مدال طلا در بخش مخترعین نمایشگاه برای دستگاه ایریدولوژی و مدال طلا از آکادمی علوم اتحادیه اروپا برای بخش های پژوهش و اختراع (دریافت مدال از پروفسور Fernando Maldonado Lopes معاون وزارت علوم اروپا می‌باشد.
اختراع این مخترع جوان چه بود؟
دکتر بهزاد جای باشی دانشجوی دکترای طب مکمل در گفت‌وگو با صدای بوکان گفت:  ایریدولوژی (عنبیه شناسی) یک دستگاه برای تشخیص بیماری قبل از بروز آن مورد استفاده قرار می گیرد، پزشک به واسته یک دستگاه که متشکل از یک دوربین ۵ مگاپیکسل، پایه و استند و نرم افزار تحلیلی، از چشم بیمار عکسبرداری کرده و پس از تحلیل از طریق نرم افزار دستگاه، به مشکلات و بیماری های در حال پیشرفت آگاه شود و پزشک می تواند بهترین نتیجه در تشخیص بیماری را داشته باشد.
او با اشاره به قابل استفاده بودن این دستگاه برای پزشکان، کلینیک ها و بیمارستان ها افزود: این دستگاه هیچ گونه عوارضی ندارد، و هزینه عکسبرداری آن بسیار پایین است.
شایان ذکر است که این دستگاه با نام *ایریدولوژی* مدل *Iris-K500 * در شرکت کامجوطب کوشا در شهرستان بوکان تولید می شود.
این نمایشگاه زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات کشور ترکیه، فدراسیون جهانی مخترعین و وزارت آموزش و تحقیقات ۳۰ کشور در استانبول برگزار شد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد