تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۹:۱۳ بازدید: 1049      نظرات: 0      کد مطلب: 19884

ارتقای کیفیت جاده برهان نیازمند 100 میلیارد تومان است


به گزارش هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: ارتقای کیفیت جاده برهان نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار است.

محور مهاباد به بوکان(جاده برهان) سال‌هاست به عنوان یکی از محورهای اصلی این دو شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد و سالانه ده‌ها شهروند بر اثر حوادث جاده‌ای این محور جان خود را از دست می‌دهند.

این روزها شهروندان از جاده برهان به عنوان قتلگاه نام می‌برند و آنگونه که مسوولان رده بالای استانی و شهرستانی اعلام کرده‌اند، برنامه‌ای برای تعریض و ارتقای کیفیت این جاده در دست اقدام نیست.

اگرچه از نظر قانونی و استانداردهای حمل و نقلی جاده برهان محور فرعی درجه 1 محسوب می‌شود اما در بین شهروندان مهابادی و بوکانی، جاده برهان محور اصلی ارتباطی است، رانندگان بسیار کمی از محور میاندوآب برای سفر خود استفاده می‌کنند، مگر اینکه بارش سنگین برف جاده برهان را مسدود کرده باشد، در این صورت نیز کم نیستند رانندگانی که این محور را برای تردد انتخاب می‌کنند و در بین راه در میان برف و کولاک گرفتار می‌شوند.

صبح امروز رحمت نویدی‌نیا رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در جلسه شورای ترافیک شهرستان اظهار کرد:  عمده دلایل تصادفات جاده برهان ناشی از سرعت غیرمجاز است و در صورتی که رانندگان با سرعت 70 الی 80 رانندگی نمایند میزان تصادفات چندین برابر کاهش می‌یابد.

وی افزود: در برخی تصادفات سرعت‌های بالای 120 کیلومتر و گاها 160 کیلومتر ثبت شده که در جاده‌های اصلی کشور نیز این میزان سرعت حادثه ساز است.

سرهنگ حمید بختیاریان در این رابطه اظهار کرد: نتایج بازدیدهای کارشناسی از جاده برهان حاکی از آن است که کلیه پیچ‌های این محور نیازمند تعریض است و اختلاف سطح شانه خاکی با جاده یکی دیگر از مشکلاتی است که در این محور وجود دارد.

وی افزود: کیفیت خط‌کشی این محور نیز پایین است و درحال حاضر اجبارا برای کاهش تصادفات باید چراغ‌های چشمک زن پلیسی و سرعت‌کاه پلاستیکی باید در دستور کار قرار گیرد.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در رابطه با محور ارتباطی مهاباد – بوکان اظهار کرد: جاده برهان از آشفتگی و عدم احساس مسوولیت رنج می‌برد و برای همین امیر باید سازمان بازرسی به مسائل و مشکلات این محور ورود پیدا کند.

وی افزود: خط‌کشی‌های جاده برهان در مقایسه با خط‌کشی انجام شده در حوزه استحفاظی بوکان قابل مقایسه نیست و باید اداره راه و شهرسازی و یا کارخانه تولید کننده مواد رنگ‌آمیزی مسوولیت بی کیفیت بودن آن را برعهده بگیرند.

قادری تصریح کرد: تردد تریلی‌ها و کشنده‌ها در این محور نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که همچنان ادامه دارد، لذا بار دیگر به پلیس راهور تأکید می‌شود از تردد هرگونه تریلی و کشنده در این محور جلوگیری نماید مگر در مواردی خاص که مجوز آن از سوی شورای ترافیک شهرستان و یا استان صادر شده باشد.

وی اضافه کرد: در همین رابطه هماهنگی بین فرمانداری مهاباد و بوکان نیز برای جلوگیری از تردد تریلی‌ها در این مسیر ایجاد می‌شود.

فرماندار مهاباد در ادامه با انتقاد از به نتیجه نرسیدن پارکینگ خودروهای سنگین در این شهر اظهار کرد: ضرب الاجلی 2 هفته‌ای برای شهرداری مهاباد تعیین شده تا در این بازه زمانی مکانیابی پارکینگ را به نتیجه برساند و در غیر اینصورت، این پروژه با همکاری دهیاری‌های محدوده شهر مهاباد انجام می‌شود.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد