تاريخ: ۱۴۰۱ جمعه ۷ مرداد ساعت ۱۸:۰ بازدید: 970      نظرات: 3      کد مطلب: 19866
اداره آب و فاضلاب مهاباد پاسخ می دهد

علت کاهش فشار آب و قطعی های مکرر در کوی دانش و بهداری چیست؟


به گزارش هاژه،  بدنبال انتقادهای ساکنین مناطق کوی دانش و شهرک بهداری مهاباد، مدیر آب و فاضلاب شهرستان مهاباد ضمن بیان علت این مشکل، آخرین تلاش ها برای رفع افت فشار آب را تشریح کرد.

محمد معروفی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مدت 15 روز است که بصورت ویژه تمام خطوط آبرسانی و شبکه فاضلاب مناطق کوی دانش و شهرک بهداری در دست بررسی قرار دارد.

وی افزود: به علت گرمای یکباره و شدید، مصرف آب شرب در این مناطق بشدت بالا رفته و احتمال داده می‌شد که با شکستگی لوله روبرو هستیم و لذا تمامی خطوط انتقال آب و فاضلاب بررسی شد و نتایج حاکی از ان است که میزان آبی که در این مناطق مصرف می‌شود بیشتر از میزانی است که به آن اختصاص یافته است.

معروفی تصریح کرد: برای انتقال هر لیوان آب به مناطق کوی دانش و شهرک بهداری علاوه بر عبور از 6 ایستگاه پمپاژ به 1 ساعت نیاز است و این یکی از ویژگی های خاص توپوگرافی شهر مهاباد است، با اینحال برای رفع مشکل ساکنین درحال تقویت خطوط و میزان آب با استفاده از 6 ایستگاه پمپاژ می باشیم.

وی اضافه کرد: درحال حاضر بخش از خطوط آبرسانی بهارستان و خیابان سهولان از منبع کوی دانش به منبع دیگری انتقال داده شده و همزمان با آن پمپاژ از منبع آب قولقولاغ نیز برای جبران کمبود آب ساکنین درحال انجام است تا بخشی از کمبود آب جبران شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: کوی بهداری و کوی دانش از مناطق تازه تأسیس شهر مهاباد می باشند که بسرعت درحال گسترش هستند، لذا همزمان با اقدامات فوری به مرکز استان پیشنهاد داده شده تا لوله‌گذاری 1 هزار و 150 متری از منطقه فجر ب کوی دانش انجام شود که از سال جدید این پروژه آغاز می گردد.

وی افزود: منبع میدان استقلال به عنوان منبع پشتیبان عمل می کند و منبع آب منطقه فجر نیز در افزایش راندمان کوی دانش و شهرک بهداری موثر است، لذا یک دستگاه پمپ دیگر برای افزایش میزان پمپاژ در منبع میدان استقلال و فجر برای پشتیبانی منبع کوی دانش  وارد مدار شده است وامیدواریم در روزهای آینده شاهد افت فشار آب و یا قطعی آب نباشیم.

محمد معروفی در پایان تصریح کرد: در منطقه پشت تپ که در سال‌های گذشته بیشترین مشکلات را داشت 4 اتمسفر فشار ثبت شده که نشان می دهد مشکلی در خصوص افت فشار آب نداریم، لذا در تلاشیم تا مشکلات این مناطق را هم رفع نماییم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۵/۸
بی زحمت فکریک بو شهرک کارمندان کوچه ی گلاویژ ۲ بکنه وه اوانه ی طبقه ی دوم هیچی آویان نیه طبقه ی اوله کانیش بو استفاده نابه آو فشاری کمه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۵/۸
بی زحمت فکریک بو شهرک کارمندان کوچه ی گلاویژ ۲ بکنه وه اوانه ی طبقه ی دوم هیچی آویان نیه طبقه ی اوله کانیش بو استفاده نابه آو فشاری کمه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

احمد ۱۴۰۱/۵/۷
سلامم
ببخشه له پتی هما اصلا اوه فشاری نیه
هتا شوه ناتوانین هیچ بکین
خوه اوه نابی لطفا پی گریری بین

نظر خود را براي ما ارسال كنيد