تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۸ بهمن ساعت ۲۰:۱ بازدید: 675      نظرات: 1      کد مطلب: 2969

امدادگران به یاری گرفتار شده گان بهمن در بانه شتافتند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سقوط بهمن، تیم 4 نفره کوهنوردی را در گردنه خان بانه غافلگیر کرد و هر 4 نفر زیر برف گرفتار شدند.

یکی ازکوهنوردان بوکانی که در قالبی تیمی چند نفره به محل اعزام شده اند در راه، در گفتگو با هاژه اظهار کرد:  چند نفر از کوهنوردان بوکانی در قالب تیم های نجات به محل حادثه اعزام شده اند و اکنون در راه رسیدن به محل حادثه هستند.

وی افزود: به علت صعب العبور بودن تیم کوهنوردان بوکانی پیاده حرکت به سمت محل حادثه را شروع کرده اند ولی متاسفانه به علت بارش برف و محدودیت دید افقی حرکت با سرعت کمتری صورت می گیرد و طی چند ساعت دیگر به محل خواهند رسید. 

وی در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه گروههای امداد دیگری قبل از آنها به محل رسیده اند ولی آمار دقیقی از نجات یافته گان بدلیل عدم پوشش شبکه تلفن همراه ارتباط با آنها در دست نیست.

رئیس هلال احمر بانه در مورد جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک تیم 4 نفره کوهنوردی، ساعت 14 امروز در حین بازگشت از ارتفاعات مشرف به روستای قلقله بانه در پی سقوط بهمن زیر برف مدفون شدند که تلاش برای نجات آنان آغاز شده است.

آزاد فتاحی با بیان اینکه این حادثه در اطراف گردنه خان بانه روی داده است، گفت: با وجود کولاک و بارش سنگین برف و نیز بسته بودن محور فرعی روستای قلقله، امدادگران هلال احمر، راهداری، فوریت‌های پزشکی و تیم‌های کوهنوردی از همان ساعت نخست اطلاع از این خبر وارد عمل شدند.

وی افزود: تیمی متشکل از کوهنوردان و امدادگران با پای پیاده به محل سقوط بهمن عزیمت کرده و موفق به نجات دو نفر از کوهنوردان گرفتار شده‌اند.

فتاحی افزود: دید کم در محور فرعی و بارش برف سنگین، دسترسی امدادگران و نیروهای کمکی به این نقطه را مشکل کرده است و به دلیل عدم ارتباط با تیم نجات اعزامی، هنوز از آخرین وضعیت کوهنوردان، اطلاع دقیقی در دسترس نیست.

 
این خبر تکمیل  می شود...
 
ادامه:
 
آوات کریم زاده از دیگر کوهنوردان بوکانی دیگر است که همراه با 11 نفر دیگر برای نجات کوهنوردان دیگر راهی محل حادثه شده اند.
وی در ادامه افزود تیم کوهنوردان بوکانی متشکل از 12 نفر در قالب دو تیم 6 نفره در حال پیشروی هستند.
وی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به گزارشات رسیده، هر چهار نفر کوهنورد توسط تیم های امداد نجات یافته اند  و تجسس پایان یافته ولی از وضعیت سلامت آنها فعلا خبری در دسترس نیست. 
 ادامه:

محمد فلاحی، فرماندار بانه خبر داد:

متاسفانه 2 نفر ازکوهنوردان گرفتار در برف در روستای قلقله  سقز جان باختند. 
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۱/۹
کوهنوردان هژیر قادریان و محی الدین سلیمی جان باختند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد