تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۹ تير ساعت ۱۰:۵۰ بازدید: 4849      نظرات: 5      کد مطلب: 19667

زمان واریز یارانه تیرماه اعلام شد/ اجرای آزمایشی کالابرگ در 3 شهر


در دو ماه گذشته دولت به دلیل نبود زیرساخت‌های بانکی، یارانه معیشتی را به صورت نقدی واریز کرده است اما آن طور که در ابتدای اجرای این برنامه عنوان شد، در نهایت قرار است این یارانه به صورت کالایی پرداخت شود.

مرحله ۱۳۷ واریز یارانه‌ معیشتی فردا دوشنبه بیستم تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. مطابق روال دو ماه گذشته این پرداخت نقدی است اما در چند روز اخیر نقل‌قول‌هایی مطرح شد که به احتمال کالایی شدن این پرداخت و حذف یارانه‌ نقدی قوت بخشید.

محمد سبحان حسنی، معاون سیاسی استانداری ایلام روز ۱۷ تیر از اجرای آزمایشی پرداخت کالایی یارانه در شهر ایلام خبر داده است. بعد هم اعلام شد که طرح کالابرگ در سه شهر گرمسار، آبیک و ایلام اجرا می‌شود. پس از آن نیز محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده تبریز در مجلس از فواید کالایی شدن پرداخت یارانه جدید صحبت کرد.

 

آیا این به معنای حذف یارانه نقدی است؟ 

هرچند در هفته‌های گذشته مقامات مختلف دولتی به صورت ضمنی از استمرار پرداخت نقدی یارانه جدید برای مدت نامعلوم خبر داده‌اند اما صحبت‌های این دو مقام دولتی احتمال کالایی شدن پرداخت یارانه معیشتی را تقویت کرد.

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با رد پرداخت کالایی یارانه جدید گفت: پرداخت تیرماه صد در صد به صورت نقدی خواهد بود و برای ماه‌های پیش رو نیز هنوز صحبتی از احتمال پرداخت کالایی یارانه نشده است.

وی در عین حال از اجرای آزمایشی، پرداخت کالایی یارانه در مناطقی مثل ایلام اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: شاید در آینده شیوه پرداخت‌ها از نقدی به کالایی تغییر کند اما در حال حاضر چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

از اردیبهشت ماه برنامه اصلاح ارز ترجیحی با هدف تامین اقلام ضروری زندگی مردم به نرخ شهریورماه ۱۴۰۰ آغاز شد. هرچند نتیجه اجرای این برنامه تاکنون افزایش معنی‌دار بهای عمومی اقلام ضروری و غیر ضروری بود.

در دو ماه گذشته دولت به دلیل نبود زیرساخت‌های بانکی، یارانه معیشتی را به صورت نقدی واریز کرده است اما آن طور که در ابتدای اجرای این برنامه عنوان شد، در نهایت قرار است این یارانه به صورت کالایی پرداخت شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید ۱۴۰۲/۴/۱۷
مسئولان از اون چیزی که تو تلویزیون می‌گویند با واقعیت صدوهشتاد درجه فرق میکنه فقط تو رسانه میلی هرچیزی که دلشون میخواد یه طرفه می‌گویند و نظر مردم هم مطرح نمیشه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

صمد محمد پو ر ۱۴۰۱/۴/۱۹
به نظر من یارانه نقدی بهتر است و باید به مردم پرداخت شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

صمد محمد پو ر ۱۴۰۱/۴/۱۹
به نظر من یارانه نقدی بهتر است و باید به مردم پرداخت شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

نادی ۱۴۰۱/۴/۱۹
برای مردم یارانه نقدی بهتره وجایی گیرترهم هست
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

نادی ۱۴۰۱/۴/۱۹
برای مردم یارانه نقدی بهتره وجایی گیرترهم هست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد