تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۵ تير ساعت ۱۲:۱۱ بازدید: 573      نظرات: 0      کد مطلب: 19639

خودورهای مناسب بازار ایران با قیمت زیر ۳۰۰ میلیونی بازار + جزئیات و قیمت


بر اساسا اعلام وزارت صمت، در آیین نامه واردات خودرو امتیاز ویژه‌ای برای خودرو‌های اقتصادی تعیین شده است که این نوع خودروها به تعداد بیشتری وارد کشورشوند و هم سقف قیمتی به گونه‌ای باشد که افراد بیشتری قدرت خرید را داشته باشند.

تاخیر در تصویب و ابلاغ آیین‌نامه واردات خودرو شایعات مربوط به کما رفتن ورود خودروهای خارجی را قوت بخشیده است. با گذشت حدود دو ماه از پایان ممنوعیت چهارساله واردات خودرو و در حالی که قرار بود ورود محصولات خارجی تا پایان خرداد تعیین‌تکلیف شود، هنوز خبری از آیین‌نامه نیست که این امر منجر به بلاتکلیفی بازار و مشتریان شده است.

 

با این حال وزارت صمت برنامه دارد که خودروی اقتصادی در اولویت واردات قرار گیرد . برخی کارشناسان بر این باورند که منظور از خودروی اقتصادی خودروهای زیر ۱۰ هزار دلار است.

 

سوزوکی آلتو لاپین ال سی

آلتو لاپین ال سی یک خودروی جمع و جور با طراحی جعبه‌ای است که البته زوایای تیز در آن مشاهده نمی‌شود. این خودرو از یک پیشرانه ۳ سیلندر بهره می‌برد که حداکثر قدرت آن برابر با ۶۳ اسب بخار است. برای خرید این محصول در بازار چین باید در حدود چند دلار بیش از ۱۰ هزار دلار هزینه کرد.

 

مزدا کرول ۲۰۲۲

مزدا کرول ۲۰۲۲ یکی دیگر از خودروهایی است که می‌تواند به عنوان یک محصول اقتصادی روانه بازار کشور شود. این خودرو دارای یک پیشرانه ۳ سیلندر ۶۵۷ سی‌سی هیبرید است که توانی برابر با ۴۹ اسب بخار را به تولید می‌رساند. مزدا کرول ۲۰۲۲ هم اکنون در بازار ژاپن ۸۶۸۰ دلار قیمت خورده است.

 

سوزوکی دیزایر

سوزوکی دیزایر یکی دیگر از خودروهای ۱۰ هزار دلاری است که امکان ورود به بازار ایران را دارد. این خودرو از یک موتور ۱.۲ لیتری بهره می‌برد که توانی برابر با ۹۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۳ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. این خودرو به ترتیب ۳۹۹۵ میلی‌متر طول،‌ ۱۷۳۵ میلی‌متر عرض و ۱۵۱۵ میلی‌متر ارتفاع دارد.

 

هوندا آمیز

هم اکنون این خودرو بازار گرمی در هند و تایلند دارد. هوندا آمیز در نسخه‌های مختلفی به بازار عرضه شده، از نسخه دستی با موتور ۱.۲ لیتری ۷۹ اسب‌بخاری گرفته تا نسخه اتومات با موتور ۱.۵ لیتری ۹۷ اسب‌بخار. آمیز برخلاف ظاهر کوچکش کابین جاداری دارد و هوندا آن را به سیستم‌های ایمنی مدرن هم مجهز کرده تا خریدارانش دغدغه‌ای بابت ایمنی نداشته باشند.

 

هیوندای ایون

هیوندای ایون دیگر خودروی کره‌ای این فهرست است. خودرویی که ما آن را با نام هیوندای i۱۰ می‌شناسیم. این خودرو که در بازار هند با موتور ۸۱۴ سی سی عرضه می‌شود و طرفداران زیادی دارد،  می‌تواند ۶۵ اسب بخار قدرت و ۷۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو هم اکنون در هند حدود ۵ هزار دلار قیمت دارد

 

هیوندای کسپر

خودروی کسپر که کوچک‌ترین کراس‌اوور برند هیوندای به شمار می‌رود، در بازار جهانی ۱۱ هزار دلار قیمت دارد. این خودروی کره‌ای به یک پیشرانه یک لیتری ۳ سیلندر مجهز شده است که می‌توان آن را در دو نسخه تنفس طبیعی و توربوشارژ سفارش‌گذاری کرد. حداکثر قدرت نسخه توربوشارژ هم برابر با ۹۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن برابر با ۱۷۲ نیوتن‌متر است.

 

کراس‌اوور تاتاپانچ

تاتاموتورز خودرویی به نام «تاتاپانچ» را به عنوان کراس‌اوور کوچک با قیمت ۷۳۰۰ دلار تولیده کرده که از نتیجه همکاری این شرکت با انگلستان و ایتالیا به دست آمده است. این خودروی هندی با پیشرانه ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر، تنفس طبیعی، ۸۶ اسب بخار قدرت و ۱۱۳ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و البته ۵ ستاره ایمنی را از گلوبال انکپ دریافت کرده است.

 

ماروتی آلتو ۸۰۰

شرکت ماروتی بزرگ‌ترین خودروساز داخلی هند است که در سال ۱۹۸۱ توسط دولت این کشور پایه‌گذاری شد. اکنون سهامدار اصلی آن دولت هند و سوزوکی ژاپن هستند. ماروتی آلتو ۸۰۰ ارزان‌ترین خودروی این شرکت است که یک موتور ۸۰۰ سی سی و ۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۰ نیوتن متر گشتاور دارد. قیمت این خودرو کمتر از ۴ هزار دلار است.

 

چری کیوکیو آیس‌کریم

کیوکیو آیس‌کریم از جمله دیگر خودروهای اقتصادی است که به یک موتور الکتریکی مجهز شده است که توانی برابر با ۲۷ اسب بخار را به همراه گشتاور ۸۵ نیوتن‌ متری تولید می‌کند. طول، عرض و ارتفاع این بستنی چینی به ترتیب برابر با ۲۹۸۰ میلی‌متر، ۱۴۹۶ میلی‌متر و ۱۶۳۷ میلی‌متر است. این خودرو در بازار چین حدود ۴۶۹۰ تا ۶۸۹۰ دلار قیمت دارد.

 

سایک کلور

 سایک کلور خودرویی است که از طراحی جعبه‌ای بهره می‌برد و به یک موتور الکتریکی مجهز شده است که قدرت ۵۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۰۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. طول این خودرو ۳۱۴۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۶۴۸ میلی‌متر و ارتفاع آن هم ۱۵۲۱ میلی‌متر است. قیمت این خودرو هم در بازار جهانی برابر با ۸۵۰۰ دلار است.

 

وولینگ مینی‌الکتریکی

وولینگ مینی‌الکتریکی از جمله دیگر خودروهای ارزان‌قیمت در چین است که حدود ۵ هزار دلار قیمت دارد. این خودرو دارای یک پیشرانه الکتریکی است که قدرت ۲۷ اسب بخار را به همراه گشتاور ۸۵ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. یکی از مشکلات این خودرو شارژ بسیار کند باتری آن است. گفته می‌شود حداقل ۹ ساعت برای شارژ کامل زمان نیاز دارد.

 

خودروی برقی Biazhi Daxiong

این محصول دارای یک پیشرانه الکتریکی است که توانی برابر با ۳۹ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. طول این محصول برابر با ۳۹۹۰ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۵۹۵ میلی‌متر و ارتفاع آن هم برابر با ۲۲۷۵ میلی‌متر است. برای خرید این خودرو در بازار چین باید حدود ۴۲۰۰ دلار هزینه کرد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد