تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۵ تير ساعت ۱۲:۴ بازدید: 1269      نظرات: 0      کد مطلب: 19637

نگاهی به نیسان رونیز جدید مدل 2022


خودرو نیسان رونیز که در بازار چین به نام نیسان پالادین شناخته می‌شود، در حقیقت نسخه بازسازی شده و تغییریافته از خودروی نیسان اکسترا است. ما در ایران این شاسی‌بلند را سالیان سال با نام رونیز می‌شناسیم که این نام از یک روستا از توابع شهر استهبان در استان فارس گرفته شده است.

خودرو نیسان رونیز در سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ توسط پارس‌خودرو در ایران مونتاژ می‌شد و در ادامه به دلیل قابلیت‌های فنی مناسب موردتوجه آفرودسوارن قرار گرفت.

نسخه جدید شاسی‌بلند دانگ فنگ پالاتزو یا همان نیسان رونیز بر پایه نیسان ناوارا ساخته شده است.

این خودرو توسط جوینت ونچر نیسان – دانگ فنگ در چین رونمایی شد. دانگ فنگ و نیسان در یک پروژه سرمایه‌گذاری مشترک داشته و طرف چینی مدل‌های خود را به‌صورت موازی و بدون تداخل با تجهیزات اصلی تولید می‌کند. شاسی‌بلند پالاتزو فعلی از بروز رسانی وانت ریچ 6 مدل 2018 تولید شده و مدل بازسازی شده شبیه Rich 7 خواهد بود.

به نظر می‌رسد که شرکت نیسان توجهی به نسخه‌های خودرو دانگ فنگ پالاتزو نداشته و پیشرفت‌های شریک چینی را مانع فروش شاسی‌بلندهای خود مبتنی بر ناوارا نمی‌داند. با قضاوت بر اساس عکس‌های منتشر شده Palaso جدید، نمای جلویی شبیه به خودرو Dongfeng Rich 7 را تکرار می‌کند، اما طراحی عقب شاهد تغییراتی خواهد بود.

از اسناد منتشر شده مشخص است که شاسی‌بلند دانگ فنگ پالاتزو 5.25 متری به‌جای موتور 1.8 بنزینی 231 اسب بخاری (300 نیوتن متر) قبلی با یک موتور 2.0 لیتری قوی تر (228 اسب بخار و 360 نیوتن متر) جایگزین خواهد شد. نسخه‌های پایه جعبه‌دنده ۶ سرعته سابق را حفظ می‌کنند، یک گزینه جعبه‌دنده «اتوماتیک» ۸ سرعته قابل انتخاب خواهد بود. انتظار می‌رود فضای داخلی نیز از نسخه قبلی پیشرفته‌تر و مدرن‌تر شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد