تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۵ تير ساعت ۱۱:۳ بازدید: 688      نظرات: 0      کد مطلب: 19632

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ تا پایان تیرماه تمدید شد


اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه بار دیگر تمدید شد.

اتاق اصناف ایران اعلام کرد: در پی رایزنی‌ها و جلسات مستمر رئیس اتاق اصناف ایران با رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و همچنین درخواست کتبی ارسالی برای ریاست جمهوری، در یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مجدداً مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی، عملکرد سال ۱۴۰۰ صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه تمدید شد.

در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است: با توجه به اوج بیماری کرونا در سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت برای اغلب اصناف سقف فروش کالا و خدمات برای مشاغل و اصناف مذکور با تشخیص سازمان امور مالیاتی در تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای عملکرد سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم افزایش یافته و مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد آن سال بزای صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه تمدید می‌شود.

این اطلاعیه می‌افزاید: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در سال ۱۴۰۰ و به‌منظور رعایت حقوق کسب‌وکارهای خرد و متوسط، سازمان امور مالیاتی کشور به نحوی اقدام نماید که مالیات مقطوع مشمول تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با رعایت حداقل سودآوری فعالیت مودیان متناسب با آخرین مالیات قطعی سال‌های قبل ایشان افزایش یابد.

«سعید مبینی» رییس اتاق اصناف ایران به نمایندگی از مدیران بیش‌ از هشت هزار اتاق و اتحادیه صنفی سراسر کشور و سه میلیون کارآفرین صنفی، به طور ویژه از رییس‌جمهوری، اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا و به‌ویژه «احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی تقدیر کرد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد