تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۸ تير ساعت ۱۹:۳۳ بازدید: 1416      نظرات: 1      کد مطلب: 19539

پلمب 2 واحد دندانپزشکی غیرمجاز در مهاباد


به گزارش هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از پلمب 2 واحد دندانپزشکی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
دکتر بهاءالدین حسینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این 2 مرکز  متخلف بدلیل ایجاد واحدهای فاقد مجوز،  دخالت در امور پزشکی و فعالیت افراد بدون صلاحیت و فاقد مدارک دانشگاهی معتبر پلمب شدند.
وی افزود: شهروندان در هنگام مراجعه به مراکز دندان پزشکی حتما باید از وجود مدرک دندان پزشک و پروانه مطب اطمینان حاصل نموده و از رفتن به مراکز غیر مجاز خودداری نمایند.
حسینی تصریح کرد: با توجه به پایین بودن کیفیت و نرخ خدمات انجام شده در این واحدهای غیرمجاز، برخی از شهروندان با مراجعه به آنها، خدمات دندانپزشکی و درمانی دریافت می‌کنند که این امر باعث به خطر افتادن سلامتی آنها و صدمات جبران‌ناپذیر می‌شود.
وی اضافه کرد: 
وی افزود: شناسایی مراکز درمانی غیرمجاز از جمله دندانپزشکی و طب‌سنتی غیرمجاز در راستای حفظ سلامت شهروندان در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و با تشکیل پرونده تخلف و معرفی متخلفان به مراجع قضایی دنبال خواهد شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: با هدف جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی و برخورد با افراد سودجو که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند کارشناسان نظارت بر درمان با نظارت های پی در پی به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهرستان به منظور حفظ سلامت شهروندان قدم برمی دارند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد  در پایان از شهروندان خواست در انتخاب مراکز درمانی دقت لازم را به کار برده و از مراجعه به واحدهای فاقد مجوز فعالیت اجتناب کرده و در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی این گونه مراکز مراتب را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و یا تماس با شماره تلفن ۴۲۲۲۵۶۵۶ واحد نظارت بر درمان شبکه اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان کارشناسان اقدامات لازم را انجام دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۴/۸
حک ماشاالله اوه چه شاهکارک بو تیاح دلن گارانیان به خه ری به رد له مانگا بکلیان دپرسی خخخخخخ

نظر خود را براي ما ارسال كنيد