تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۸ تير ساعت ۱۸:۵۴ بازدید: 1354      نظرات: 0      کد مطلب: 19538
آیا امسال خاموشی برق خواهیم داشت؟

برق 6 اداره پر مصرف مهاباد قطع شد


به گزارش هاژه، مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد از قطع برق 6 اداره پرمصرف این شهرستان خبر داد.

جلال زایر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: علی‌رغم بارها تذکر شفاهی و کتبی، این 6 اداره شهرستان در راستای کاهش مصرف خود اقدام نکردند و همین امر منجر به قطعی برق آنها شده است.

وی افزود: ادارات شهرستان موظفند از ساعت 11 الی 13.30 دقیقه برق شهری خود را قطع و برای تأمین برق مورد نیاز از ژنراتور استفاده نمایند.

زایر تصریح کرد: چندین اداره دیگر در لیست اخطار قطع برق قرار دارند و بازدیدهای مکرر از ادارات بصورت محسوس و نامحسوس در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ادارات شهرستان کشاورزان نیز می‌توانند با خودداری از مصرف برق در ساعات پر مصرف، از برق رایگان در ساعات اعلام شده از سوی شرکت توزیع برق استفاده نمایند.

مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: با توجه به وارد مدار شدن چندین نیروگاه تولید برق در کشور، احتمال خاموشی‌ها به حداقل کاهش یافته اما همچنان نیازمند همراهی تمامی شهروندان برای کاهش مصرف برق هستیم.

وی افزود: در سال گذشته خاموشی‌ها از اواخر اردیبهشت آغاز شد ولی امسال تا این لحظه شاهد خاموشی برق نبوده‌ایم و در صورت تداوم همراهی شهروندان قطعی برق نخواهیم داشت.

جلال زایر تصریح کرد: اگر بازاریان به‌ویژه طلافروشان، فروشگاه‌های عمده، پارچه فروشان ، منازل مسکونی در ساعات پیک مصرف، چند درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند شاهد قطعی و یا خاموشی برق نخواهیم بود.

وی اضافه کرد: تمهیداتی برای تأمین برق پایدار در سطح کشور انجام شده و همین مساله باعث شده تا کنون برنامه زمانبندی قطعی برق اعلام نشود و در صورت همراهی مردم تا آخر این ماه، شاهد خاموشی‌های مکرر در 2 ماه پیش‌رو نخواهیم بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد