تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱ تير ساعت ۱۱:۵۷ بازدید: 952      نظرات: 0      کد مطلب: 19405

حوادث طبیعی یک هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی میاندوآب خسارت زد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: حوادث غیرمترقبه به محصولات باغی این شهرستان هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرده که بیشتر شامل باغات انگور و میوه‌های بدون هسته است.
 
علی دیانتی روز چهارشنبه اظهار کرد: بیشترین خسارت حوادث غیرمترقبه مربوط به سرمازدگی، بارش تگرگ و وزش باد شدید است.
وی با اشاره به اینکه کشاورزان برای جبران خسارت عوامل طبیعی بیمه محصولات کشاورزی را جدی بگیرند، افزود: بیمه محصولات کشاورزی نوعی استراتژی است که به موجب آن محصولات کشاورزی در مقابل خطرات کشاورزی، بیماری‌های نباتی، حوادث و بلایای طبیعی مورد تضمین قرار می‌گیرد و خسارت مالی وارده به کشاورزِ بیمه‌گذار تا میزان مورد تعهد بیمه‌گر جبران می‌شود.
دیانتی افزایش درآمد کشاورزان، جلوگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه روستاییان، افزایش پذیرش تکنولوژی‌های پیشرفته، اشاعه روش‌های نوین زراعی و دامی، ایجاد امنیت اقتصادی برای تولید و سرمایه‌گذاری را از فواید بالقوه بیمه محصولات کشاورزی برشمرد.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اضافه کرد: در سال زراعی‌ جاری، حدود چهار هزار و ۱۳۶ هکتار از محصولات زراعی و باغی این شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته که یک هزار و ۵۸۸ هکتار مربوط به محصولات باغی و ۲ هزار و ۵۴۸ هکتار محصولات زراعی است./ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد