تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۶:۴۳ بازدید: 1044      نظرات: 0      کد مطلب: 19393

یک تست ساده و مفید برای سنجش سلامت در سنین بالا


نتایج یک بررسی نشان می دهد: حفظ تعادل بدن با ایستادن روی یک پا می تواند تستی مفید و ساده برای ارزیابی وضعیت سلامت در افراد میانسال و سالمندان باشد.

به گزارش هاژه به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: در افرادی که برای ایستادن روی یک پا مشکل دارند و نمی‌توانند تعادل خود را حفظ کنند این عدم توانایی می تواند نشانه مشکلی جدی‌تر باشد. افراد میانسال که نمی توانند برای مدت ۱۰ ثانیه تعادل بدن خود را با ایستادن روی یک پا حفظ کنند، حدودا دو برابر بیشتر احتمال دارد در مدت ۱۰ سال فوت کنند.

به گفته متخصصان، این موضوع که فرد بتواند تعادل خود را حفظ کند می تواند نشانه ای از وضعیت سلامت او باشد. به طور مثال، تحقیقاتی که پیش از این انجام گرفته نشان داده ناتوانی در حفظ تعادل با ایستادن روی یک پا با افزایش خطر سکته مغزی همراه است. همچنین این افراد در تستهای افت ذهنی، عملکرد ضعیفتری دارند که می تواند نشان دهنده ارتباط این موضوع با زوال عقل باشد.

اکنون گروهی از متخصصان بین المللی از کشورهای انگلیس، ایالات متحدهف استرالیا، فنلاند و برزیل در مطالعه ای به بررسی رابطه بین حفظ تعادل و خطر مرگ و میر پرداخته اند.

به گفته این گروه تحقیقاتی، ناتوانی در حفظ تعادل بدن با ایستادن روی یک پا برای مدت ۱۰ ثانیه در دوران میانسالی و پس از آن می تواند با احتمال دو برابری خطر مرگ در مدت ۱۰ سال آینده مرتبط باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، متخصصان تاکید کردند که نتایج این بررسی می تواند تاکیدی بر لزوم انجام تست تعادل به عنوان چکاپ سلامت در سنین بالا باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد