تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۸:۳۹ بازدید: 677      نظرات: 1      کد مطلب: 19357
2 شهر بدون کتابخانه در مهاباد

کمبود 30 کتابخانه عمومی در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی گفت: این استان برای رسیدن به سرانه‌های استاندارد فضای کتابخانه‌ای، نیازمند احداث 30 کتابخانه عمومی است.

خدیجه معصومی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: درحال حاضر 73 کتابخانه عمومی تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی استان و 24 کتابخانه مشارکتی و مستقل به شهروندان شهرهای آذربایجان غربی ارائه خدمات می‌دهند، با اینحال نیازمند احداث 30 کتابخانه دیگر برای رسیدن استانداردها در سطح استان هستیم.

 

وی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی، بودجه عمرانی برای احداث ساختمان ندارد، ولی پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم تا راه و شهرسازی در شهرهای استان اقدام به ساخت کتابخانه کند و یا از ساختمان های مازاد استفاده نماییم.

معصومی تصریح کرد: درحال حاضر 2 شهر خلیفان و گوک تپه در شهرستان مهاباد فاقد کتابخانه هستند و ضمن انجام پیگیری‌ها برای احداث کتابخانه در این 2 شهر، آماده تجهیز ساختمان‌های مازاد برای احداث کتابخانه هستیم.

وی اضافه کرد: در هر کدام از شهرستان‌ها میاندوآب و نلاس سردشت 1 باب کتابخانه درحال احداث است و کتابخانه عمومی شهر نقده نیز درحال نوسازی می‌باشد.

به گزارش هاژه، خلیفان در سال 1390  و گوک تپه در سال 1396 در مهاباد به شهر تبدیل شده‌اند و تا امروز از زیرساخت‌های خدماتی، اداری و... محروم هستند. در صورت احداث هرگونه زیر ساخت شهری با توجه به جمعیت کم آنها شاخص‌های سرانه بسرعت تغییر می‌یاید، اما با گذشت چند سال از تأسیس این 2 شهر در مهاباد، ساکنین آن همچنان در انتظار ارائه خدمات شهری می‌باشند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ماد ۱۴۰۱/۳/۳۰
شهر گوکتپە کتابخانه دارد اما کتابخوان ندارد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد