تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۱:۱۶ بازدید: 303      نظرات: 0      کد مطلب: 19211

تاثیرات مهم چاقی بر روی ساختار قلب


نتایج یک مطالعه نشان می دهد: چاقی می تواند قلب را دچار نارسایی کرده و ساختار آن را تضعیف کند.

متخصصان بر اساس نتایج یک مطالعه اظهار داشتند: چاقی می تواند به شدت ساختار قلب را ضعیف کرده و باعث از کار افتادن آن شود. به نظر می رسد که خود چربی مازاد در بدن برخلاف مشکلات گردش خون ناشی از سوخت چربی، عامل ایجاد کننده آن باشد.

این تحقیق براساس ارزیابی شرایط نزدیک به ۴۹۰ هزار انگلیسی بدست آمده و نشان می دهد بزرگسالان با شاخص توده بدنی بالاتر و سایز دور کمر بیشتر، ۳۰ درصد بیشتر در معرض خطر نارسایی قلبی هستند.

محققان اظهار داشتند: این وضعیت حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل خطرزا مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا نیز تداوم داشته است.

افراد چاق بیشتر احتمال دارد که عضلات قلب ضخیم ‌تر و حفره های پمپاژ ضعیف ‌تر داشته باشند. به گفته کارشناسان، این تغییرات، پمپاژ موثر خون در بدن را برای قلب دشوار می کند و می تواند منجر به ایجاد نارسایی قلبی شود.

حدود ۳۵ میلیون نفر در انگلیس دارای اضافه وزن یا چاق هستند و شاخص توده بدنی آنها بالاتر از ۲۵ است. حدود ۹۰۰ هزار نفر در این کشور گرفتار این عارضه هستند و هر سال ۶۰ هزار مورد جدید ابتلا به این بیماری شناسایی می شود. بیماری های قلبی و گردش خون، عامل یک چهارم از موارد مرگ و میر در انگلیس است.

 

منبع: ایسنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد