تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۹:۵۳ بازدید: 932      نظرات: 0      کد مطلب: 19191
چاپ و انتشار کتاب حقوقی دیگرِحقوقدان مهابادی

« قانون مجازات اسلامی مُعْرَب- همراه با ساده نویسی واژگان تخصصی» منتشر شد


به گزارش هاژه، دکتر ابراهیم قربانی، حقوقدان مهابادی موفق به چاپ اثر حقوقی دیگر خود تحت عنوان « قانون مجازات اسلامی مُعْرَب- همراه با ساده نویسی واژگان تخصصی» شد.

این اثر در نوع خود و در بُعد اعراب گذاری به همراه ساده نویسی واژگان و اصطلاحات تخصصی جزو اولین آثار در سطح کشور می باشد.

وی معتقد است که قانون مجازات اسلامی یکی از آن دسته قوانین مهم و پایه ای در حوزه حقوق کیفری به شمار می آید که قانونگذار در متن آن از واژگان و اصطلاحات عربی، استفاده نموده که تفکیک آن با واژگان فارسی برای دانشجویان دوره لیسانس رشته حقوق و حتی سایر افراد غیر حقوقی که علاقه مند به مطالعه قوانین و فراگیری آنها هستند، سخت است.

 به نظر ابراهیم قربانی، اولین قدم برای دانشجوی رشته حقوق در امر فراگیری این علم، از تلفظ صحیح عبارات، واژگان و اصطلاحات بکار رفته در متن قانون آغاز می شود.

مؤلف این اثر افزود: ناگفته پیداست که در این میان فقدان اعراب گذاری در بسیاری از متون حقوقی، هم تلفظ و هم فهم مقرون به واقع از واژگان، عبارات و اصطلاحات بکار رفته در قانون را برای آنها سخت کرده که آن را در محیط دانشگاه به هنگام تدریس در کلاس درس به وفور مشاهده نموده و درک کرده ام، همین مساله باعث آن شد تا به فکر اعراب گذاری قانون مجازات اسلامی در راستای خدمت هر چه دقیق تر به آموزش بهتر دانشجویان عزیز و علاقه مندان محترم به این حوزه بیفتم تا شاید توانسته باشم نقش بسیار کوچکی در امر آموزش و فراگیری علمی آن عزیزان داشته باشم.

شایان ذکر این چهارمین اثر حقوق دکتر قربانی است که این بار به همت «امور آموزش و پژوهش مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه» در تیراژ 1000 جلدی منتشر شده است.

 

 این حقوقدان مهابادی علاوه بر موارد مذکور، دارای 5 مقاله با درجه علمی پژوهشی و بالغ بر 30 مقاله علمی را در همایش های مختلف منطقه ای، ملی و بین المللی ارایه نموده است و همزمان در 10 همایش معتبر ملی عضو هیات علمی و هیات داوران بوده است. نامبرده در حال حاضر علاوه بر پژوهش و تدریس در دانشگاه های مهاباد، کارآموز وکالت پایه یک دادگستری نیز می باشد. هم چنین ایشان در سال 1394 نظر به تجارب و صلاحیت علمی به عنوان عضو هیات علمی افتخاری گروه حقوق جامعه بین المللی توسعه ارتباطات بین دانشگاهی (ISCDBU) نیز منصوب شده است. 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد