تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۶:۴۹ بازدید: 1054      نظرات: 0      کد مطلب: 2906

عامل انتشار تصاویر خصوصی در بانه دستگیر شد


فرمانده انتظامی شهرستان بانه از دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در شهرستان بانه خبر داد.

به گزارش هاژه به نقل از تسنیم، سرهنگ فرزاد کریمی
 با اشاره به دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی در بانه اظهار داشت: چندی پیش شهروندی با مراجعه و اعلام شکایت مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر و درج مطالب تهدیدآمیز علیه او کرده و برای او ایجاد مزاحمت کرده ؛ موضوع  به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی توسط تیم کارشناسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بانه تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های پلیسی اعتراف و انگیزه خود را از این عمل مجرمانه «اختلافات مالی با همسر شاکی» و «برهم زدن آرامش کانون خانواده آنها» و تهدید و مزاحمت برای شاکی بیان کرد.

وی گفت: شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه «ابزاری مفید و همچنین خطرناک» بوده که حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران آسیب‌های فراوانی به دنبال خواهد داشت.

کریمی افزود: از شهروندان درخواست داریم که از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند و چنانچه کسی برای آنها مزاحمت ایجاد کرد از ارتباط و پاسخگویی به مکالمات آنها دوری کنند.

وی اظهار کرد: با افرادی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای شهروندان مزاحمت ایجاد کنند برابر قانون جرایم رایانه‌ای با آنها برخورد خواهد می‌شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد