تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۸:۰ بازدید: 927      نظرات: 0      کد مطلب: 19158

خداحافظی ناگهانی داور کورد از دنیای داوری


فرزاد بهرامی داور کرمانشاهی و باسابقه فوتبال ایران از دنیای داوری خداحافظی کرد.
 به گزارش هاژه اسپورت و به نقل از یاریزان، فرزاد بهرامی کمک داور کرمانشاهی که سالها در بالاترین سطح فوتبال ایران مشغول به قضاوت بود، روز گذشته با انتشار متنی خبر از خداحافظی از دنیای داوری داد.

متن منتشر شده به شرح ذیل است:

سلام و عرض ادب
به رسم ادب و احترام اینجانب فرزاد بهرامی فرزند کرمانشاه قهرمان و پهلوان در سن ۴۳ سال و ۸ ماهگی از داوری فوتبال ، از چیزی که ۲۴ سال به آن عشق ورزیدم و با تار و پود زندگیم تنیده شده بود، خداحافظی میکنم و زودتر از موعد می روم که جایگاه و جولان جوانان وطنم مهیا گردد.
ناراحتم از ناملایمات کمیته داوران حاضر که شش ماه به من قول داد که بازی مناسب برای من پیش بینی کند و من خداحافظی کنم و بعد از ۱۱ فصل در مسابقات لیگ برتر بعنوان کمک داور تقاضای زیادی نبود و هیات فوتبال استانم که پیگیر این موضوع نبودند.

اما خدا رو شاکرم که در این فوتبال وان افزا و مشوش در این مدت که در عرصه داوری فوتبال بودم حتی سر سوزنی نقطه ضعفی پیش کسی نداشتم و همیشه سالم کار کردم و بدنبال حاشیه نبودم و دوستان زیادی در اقصی نقاط ایران عزیز به واسطی داوری دارم و به آنها افتخار میکنم.
از تمام عزیزان همکاران و اساتید عزیزی که در این مسیر پر مشقت یاور و همراه من بودند تشکر کنم و دست بوس آنان باشم از فدراسیون فوتبال، کمیته داوران های قبلی فدراسیون ،هیات فوتبال و کمیته داوران شهر و استانم، اساتید، داوران، مربیان، بازیکنان و تمام همراهان و یاورانی که من رو در این مسیر هدایت نمودند کمال تشکر رو داشته باشم و با اجازه شما عزیزان خداحافظی نموده و انشااله بتوانم در جنبه های دیگری خادم فرزندان این کشور و استان عزیزم باشم.

فرزاد بهرامی کرمانشاهی
۱۴ خرداد ۱۴۰۱
 
در واکنش به این خداحافظی خداداد افشاریان رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران گفت: فرزاد بهرامی در یک بازی بزرگ به زودی و با تشریفات شایسته خداحافظی خواهد کرد و از وی تقدیر به عمل خواهد آمد.
علاقه مندان فوتبال نام این داور کرمانشاهی را در بسیاری از دیدارهای حساس فوتبال ایران شنیده اند. یکی از نادرترین اتفاقات دنیای فوتبال نیز برای این کمک داور در دیدار بین دو تیم پرسپولیس و شهرداری ماهشهر در سال ۱۳۹۸ رخ داد.

این دیدار با برتری سرخ پوشان در دقایق پایانی درجریان بود، پرتاب سنگ به زمین و آسیب دیدگی کمک دوم باعث شد تا تغییراتی در بازی پدید بیاید. در حالی که سنگ پرتاب شده توسط یکی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه باعث شکستگی سر فرزاد بهرامی ، کمک دوم موعود بنیادی فر شد داور وسط اقدام به قطع بازی کرد و پرسپولیسی ها نیز راهی رختکن شدند تا پس از برقراری آرامش و با دستور داور آنها دوباره راهی زمین شوند و بازی ادامه داده شود.
اما در این میان یکی از اتفاقات نادر فوتبالی رقم خورد که طی آن کمک داور آسیب دیده بازی در نهایت مجبور به تعویض شد و به این ترتیب فرزاد بهرامی از زمین خارج شد تا روح اله شریفی که یکی از داوران شناخته شده فوتبال ایران است و در این دیدار نیز داور چهارم بود، پا به میدان بگذارد.

این تعویض در چینش داوران در حالی رخ داد که تنها دقیقه ای تا پایان وقت های اضافه باقی مانده بود و در این میان برای حفظ سلامتی کمک داور دوم بازی امروز که نزد پزشکان حاضر در ورزشگاه برای پیگیری وضعیت سر آسیب دیده خود مشغول بود، داور چهارم پا به میدان گذاشت و حدود یک دقیقه به کمک داوری پرداخت.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد