تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۶:۳۴ بازدید: 3205      نظرات: 5      کد مطلب: 2905
در گفتگو با خبرنگار هاژه

خبر خوش شهردار مهاباد برای کارکنان و کارگران شهرداری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد، از پرداخت حقوق معوقه کارگران و  کارکنان و همچنین رفع مشکل دفترچه های بیمه کارکنان در آینده نزدیک خبر داد.

 

صلاح کردستانی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در رابطه با مشکل تمدید دفترچه کارکنان و کارگران شهرداری اظهار کرد: متاسفانه کارکنان اداری شهرداری 2 ماه بود که در تمدید دفترچه مشکل داشتند و با توجه به تمهیداتی که با بیمه تامین اجتماعی و با همکاری مسئولان و نماینده صورت گرفته است بدهی بیمه کارکنان بصورت معاملات تهاتری با سازمان بیمه پرداخت گردیده است.

وی در ادامه افزود: یکی از سیاستهایی که در قرارداد سال جاری با پیمانکاران در نظر گرفته شده شرط پرداخت بیمه می باشد، طوریکه پیمانکار موظف شده در هر شرایطی حق بیمه کارگران را پرداخت نماید.

کردستانی در ادامه ضمن اشاره به مشکل بیمه در ماهها و سالهای گذشته، ازرفع مشکل بیمه کارکنان شهرداری در ازای معامله  تهاتر و پرداخت چک 250 میلیونی در اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر مشکلی برای تمدید دفترچه و یا پرداخت حق بیمه نداریم.

شهردار مهاباد در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار هاژه در رابطه با حقوق معوقه کارگران و کارکنان شهرداری اظهار کرد: در حال حاضر مشکل عدم پرداخت حقوق کارگران در همه شهرها و استانها از جمله آذربایجان غربی وجود دارد، به عنوان مثال در آذربایجان غربی بهترین شهرداری ها از نظر پرداخت حقوق، 4 ماه است که حقوق پرداخت نکرده اند و شهرداری هایی که در بدترین شرایط قرار دارند 9 ماه است که حقوق پرداخت نکرده اند، مهاباد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در رتبه میانگین یعنی 5 ماهه قرار دارد که با پرداختهای پیش رو می تواند در وضعیت بهتری قرار گیرد.

کردستانی در ادامه افزود: خوشبختانه در چند روز گذشته مبلغ یک میلیون تومان برای کارکنان شهرداری پرداخت شده و در دو نوبت نیز 500 هزار تومان به حساب کارگران فضای سبز واریز شده است و در حال حاضر نیز از درآمد حاصله از مزایده تاناکورای جدید پرداخت تمامی حقوق کارگران و کارکنان مد نظر است و با توجه به استقبال مردم از موقعیت مناسب مزایده، می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک شاهد پرداخت همه حقوق معوقه کارگران در چند نوبت خواهیم بود.

شهردار در پایان از تحقق بودجه 30 میلیارد تومانی خبر داد و گفت: از این مبلغ تحقق یافته 17 میلیارد از معاملات تهاتری تحقق یافته و 11 میلیارد نیز صرف پرداخت حقوق شده و تنها 2 میلیارد بصورت نقدینگی برای اجرای کلیه پروژه ها در دسترس بوده است.

سیدی رئیس شورای اسلامی شهر نیز ضمن تایید خبر تزریق بودجه به شهرداری از سوی بانکها اظهار کرد:برای رفع مشکلات تلاشهای زیادی از سوی شورای شهر، شهردار،؛ نماینده مجلس و سایر مسئولان در فرمانداری و استانداری صورت گرفته و پیگیری های زیادی برای جذب اعتبار از سوی بانک شهر، سازمان شهرداری های کشور و بانکها صورت گرفت که خوشبختانه با پرداخت تسهیلات 3 میلیارد تومانی از سوی بانک انصار به شهرداری موافقت گردیده است.

سیدی با اشاره به انجام مزایده تاناکورا اظهار داشت: یکی از دلایل انجام این سرمایه گذاری، پرداخت حقوق معوقه کارگران و کارکنان شهرداری است. وی ابراز امیداوری کرد با تسهیلات جذب شده از سوی بانکها و انجام موفقیت آمیز مزایده تا پایان سال جاری کلیه حقوق معوقه کارگران پرداخت گردد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۱/۲
سلاو متاسففففانه شورای ۱۱نفری مهاباد که تیمه کی فوتبالیش هراونده نفره بازه دکا چون ده فکری زحمت چشان خدمات و فضای و سبزو هر وه ها کارمندکانی ناو اداری دان بوخویان تاریخ ۲۸هر مانگه ی حقوقی خویان وردگرن بو ده فکری خرج ومخارج وکره خانوی یه مه دان بدبختانه سریان له شارداریش شه واندو
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۵/۱۱/۲
با عرض سلام ـ ففط میتوانم بگویم اقای شهردار در دو نوبتی که 500تومان به حساب فضای سبزیها واریز شد همان 500دو باره برای رسمیها پرداخت شده بود هیچ یکبار هم یک میلیون دیگه هم گرفتن به عبارتی دو میلیون و پانصد گرفتن اما کارگران فصای سبز یک میلیون ایا اگر چنین شفافسازیی بکنید بهتر نیست
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۱/۲
با سلام یه لحظه شوکه شدم باز خبر خوش شهردار و شورا رو نوشتن فکر کردم فردا صبح حقوق 5ماهه مو نو میدن ولی زهی خیال باطل
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

همشهری هستم ۱۳۹۵/۱۱/۲
برادران عزیز ابوابجمعی شهرداری بعنوان یک شهروند دلسوز از همگی تقاضا میشود کمی از سو استفاده ها کم کنید وبفکر مردم وکارکنانتان باشید وبرنامه درستی پیاده واجرا کنید واز خدای بزرگ بترسید ظلم نکنید واجحاف نکنید تا شما هم دچار اینگونه مشکلات نشوید.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال رسول نژاد ۱۳۹۵/۱۱/۲
اميدوارم در آينده كه وضعيت مالي شهرداري به حالت عادي برگشت و مشكلات آن رفع شد در زمينه هاي توليدي و صنعتي و خدماتي سرمايه گذاري كند تا در زمان بحران با چنين مشكلاتي مواجه نشود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد