تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۰:۳۶ بازدید: 757      نظرات: 0      کد مطلب: 19139

غرق شدن ۲ نفر در سدهای کرمانشاه


به گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به غرق شدن دو هم استانی جوان و نوجوان  طی ۲۴ ساعت گذشته در سدشیان اسلام آبادغرب و سد جامیشان سنقر، نسبت به جلوگیری از حوادث مشابه با توجه به فرا رسیدن فصل گرما هشدار داد.
 
غلامرضا شهبازی با اعلام این خبر گفت: گرمای هوا سبب گرایش افراد به ویژه قشر جوان و نوجوان به شنا در رودخانه، دریاچه، کانال‌ها و... شده که این شور و اشتیاق خاطره تلخی به همراه دارد.
این مقام مسئول با اشاره به توصیه‌هایی برای پیشگیری از غرق‌شدگی در رودخانه‌ها، استخرها و کانال‌ها افزود: آشنایی با فنون اولیه شنا و رعایت محدودیت‌ها از ابتدایی‌ترین الزامات قبل از شنا است.
شهبازی اضافه کرد: پرهیز از شنا در  مکان های ممنوعه برای شنا کردن، محیط‌های فاقد نجات غریق،  خودداری از شوخی‌های خطرناک هنگام شنا و بیش از حد فرض نکردن توانایی خود در شنا کردن از جمله توصیه های مهم برای جلوگیری از غرق شدگی است. 
وی در پایان از مدیران و مسولان شرکت آب منطقه ای استان خواستار نصب علائم هشدار مانند شنا کردن ممنوع و دیگر اقدامات مراقبتی در دریاچه پشت سدها شد و نیز از مردم خواست به هشدارها، علائم و تابلوهای شنا ممنوع در مناطق ممنوعه پشت سدها توجه کنند.
منبع: ایسنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد