تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۷:۲۳ بازدید: 809      نظرات: 0      کد مطلب: 19072

جاذبه های گردشگری جوانرود


 
 
جوانرود در شمال غربی کرمانشاه واقع شده است که در حدود ۱۲ کیلومتر با عراق مرز مشترک دارد این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، آب و هوای مناسب،رودها و مناطق جنگلی خود همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.اگر قصد سفر به کرمانشاه دارید از دیدن جوانرود غافل نشوید
 
 
 
مناطق دیدنی جوانرود
 
سفید برگ
 
منطقه نمونه گردشگری سفید برگ، یکی از ۵۰ منطقه نمونه گردشگری استان کرمانشاه است که دارای ویژگی های منحصر به فردی جهت گذران تعطیلات کوتاه مدت و یک روزه می باشد. سفید برگ روستایی در حدودا ۲۰ کیلومتری شمال غربی جوانرود است که دارای استخرهای پرورش ماهی و رودخانه های پر آب ، طبیعت بکر و به طور خاص ماهی کباب خوشمزه و پرطرفدار سفید برگ همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و زبانزد اکثر بازدید کنندگان این منطقه بوده و هست.
 
 
 
زیباپارک هلانیه و پارک کوهستانی ماپریس
 
در شمال شهر جوانرود واقع شده اند، زیبا پارک هلانیه و در امتداد آن پارک کوهستانی ماپریس با چشم اندازی کم نظیر از یک طرف مشرف بر شهر جوانرود و از طرف دیگر نمای زیبای ارتفاعات شاهو و دامنه های آن مکانی برای گذران اوقات فراغت شهروندان و مسافران می باشد و از مناطق دیدنی جوانرود است.
 
 
 
باغستان بیله ای و جاده چشمه میران
 
در مسیر پارک هلانیه و در فاصله نزدیک به روستای چشمه میران واقع شده و در فاصله ای حدود ۱۰ کیلومتری شهر جوانرود واقع است که دارای مناظر طبیعی زیبا و بواسطه نزدیکی به کوه شاهو از چشم انداز های متنوع برخوردار است و از مناطق دیدنی جوانرود است.
 
 
 
تفرجگاه شبانکاره و غار آبی کاواتژ
 
منطقه گردشگری شبانکاره در دامنه ی ارتفاعات زیبای شاهو از لحاظ آب و هوایی از آب و هوای بسیاردلچسب برخوردار بوده و جنگل های پوشیده از بلوط چشم انداز خوبی را در این منطقه به نمایش می گذارد، وجود باغستان های فراوان، جاده ی تفریحی شاهو، غار کاوات و چشمه های آن (که منبع تامین آب شهرستان هم می باشند) و تعداد بی شمار غذا خوری های سنتی دلنواز بین راهی موجب شده که تفرجگاه بسیاری از گردشگران از سراسر کشور باشد و از مناطق دیدنی جوانرود است.
 
 
 
 
 
بازارچه مرزی
بازارچه مرزی جوانرود شامل چهار بازار در خیابانهای کردستان، ابن سینا، سیل بند شمالی و روبروی بیمارستان حضرت رسول(ص) شهرستان قرار دارد که از تنوع بسار زیادی از نظر نوع کالاهای موجود در بازارچه برخوردار بوده و ازکالاهای اصلی آن می توان به لوازم صوتی و تصویری، کولز گازی ، پارچه، کریستال و شیشه ، لوازم آرایشی و بهداشتی، وسایل آشپزخانه ، مواد خوراکی مثل چای ، لوازم خانگی ، اجناس استوک و دست دوم خارجی و … نام برد این بازارچه از مناطق دیدنی جوانرود است.
 
 
 
 
کچل آباد و شیخ الکرم
در فاصله ۵ کیلومتری شهرستان جوانرود واقع است و مسیر جاده ای و تپه های آن در فصل بهار پذیرای بسیاری از مردم بومی و مسافران و گردشگران است که در مسیر منطقه تفریحی سفید برگ قرار دارد.
 
 
 
 
غار قوری قلعه از مناطق دیدنی جوانرود
 
غار قوری قلعه بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه با پیشینهٔ ۶۵ میلیون سال است که در این استان قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر ، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر- پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته‌است. در اطرف غار نیز باغات مثمر ثمری قد علم کرده اند و سراب ها و چشمه های گوارایی خروشان هستند که تفرجگاه بسیار جالبی برای مسافرین می باشد.
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد