تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 716      نظرات: 0      کد مطلب: 2884
در گفتگو با هاژه

استاندار آذربایجان غربی از پیگیری مطالبات کارگران کشت و صنعت مهاباد خبر داد


قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار هاژه از پیگیری مطالبات کارگران کشت و صنعت مهاباد خبر داد.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سعادت در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در رابطه با آخرین تلاشها برای رفع مشکلات کارگران کشت و صنعت مهاباد اظهار کرد: متاسفانه کشت و صنعت مهاباد خواسته یا ناخواسته در دولت‌های قبلی به افرادی گاه و بیگاه دولتی و غیر دولتی واگذار شده که صلاحیت آن را نداشتند و پشت پرده به صورت غیرکارشناسی آن را فروخته و به تاراج برده اند.

در حال حاضر اصلاح و رفع مشکلات این واحد صنعتی که مربوط به بخش خصوصی است بسیار سخت و پیچیده می نماید، چرا که در نتیجه عدم مدیریت صحیح و فروش و تجزیه آن مالکین زیادی پیدا نموده است.

استاندار در پایان ضمن ابراز تاسف از وضعیت معیشتی کارگران گفت: برای رفع و خاتمه مشکلات کارگران عزیزی که در کشت و صنعت سالها زحمت کشیده اند دستگاه قضایی ورود پیدا کرده و اکنون بیش از نود درصد مشکلات رفع گردیده و کارگران باید از امنیت شغلی برخوردار باشند و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی هم در راستای حل مشکل آنان است.

لازم به ذکر است امام جمعه مهاباد نیز در جلسه دیدار استاندار با نخبگان سیاسی، مدنی و اقتصادی شهرستان مهاباد ضمن انتقاد از وضعیت کارگران کشت و صنعت، خواستار تسریع در روند حل مشکل آنان شد.

ماموستا سهرابی در بخشی از سخنان خود به سالهای نه چندان دور کشت و صنعت مهاباد اشاره کرد، زمانیکه این واحد صنعتی عظیم تامین گوشت بخش بزرگی از غرب کشور و کشورهای همسایه را برعهده داشت و در حال حاضر نه کشت و نه صنعتی در آن صورت می گیرد.

وی همچنین ضمن انتقاد از عملکرد برخی مدیران گذشته خواستار رسیدگی دولت و مسئولان به مشکلات کشت و صنعت شد.

لازم به ذکر است در جریان سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشور به شهرستان مهاباد یکی از عمده ترین خواسته های مسئولان شهرستان و مردم، رسیدگی به وضعیت کشت و صنعت و تلاش برای احیای این پروژه بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد