تاريخ: ۱۴۰۱ جمعه ۳۰ ارديبهشت ساعت ۲۱:۳۹ بازدید: 1204      نظرات: 2      کد مطلب: 18937
وزیر آموزش و پرورش در سفر به مهاباد اعلام کرد:

دانشگاه فرهنگیان در مهاباد احداث می‌شود

گزارش: امیر قادری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، وزیر آموزش و پرورش همزمان با سفر ریاست‌جمهوری و هیات دولت به آذربایجان‌غربی، عصر امروز به مهاباد سفر کرد.
یوسف نوری در این سفر ضمن بازدید از پروژه های زیرساختی شهرستان مهاباد، از مدرسه خیرساز صدیقی و ساختمان آموزش و پرورش این شهرستان  نیز بازدید به عمل آورد.
آخرین برنامه سفر چند ساعته وزیر آموزش و پرورش در مهاباد، دیدار با فرهنگیان و مسوولان این شهرستان بود که در آن از احداث دانشگاه فرهنگیان، احداث یک مدرسه و تزریق اعتبارات به پروژه های زیر ساختی این شهرستان خبر داد.
یوسف نوری در نشست با فرهنگیان و مسوولان شهرستان مهاباد سخنرانی خود را با ظرفیت‌های عمده مهاباد برای تبدیل به قطب گردشگری کشور و منطقه آغاز کرد و گفت: می‌توان با دعوت از یک شرکت بین المللی داخلی مطالعات گردشگری را در چهارچوب طرح آمایش سرزمین به نتیجه رساند و این امر ضمن اینکه به توسعه اقتصادی شهرستان و اشتغال منجر می‌شود، شکوفایی آموزش و پرورش را هم بدنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به دغدغه‌های معیشتی و شغلی فرهنگیان و معلمین در کشور اظهار کرد: مجلس، دولت و شورای نگهبان در یک اقدام مشترک رتبه‌بندی معلمان را در اولویت قرار داده و آئین‌نامه آن 3 ماه آینده بصورت کامل تدوین می‌شود و به منظور حمایت از جامعه فرهنگی، احکام آنها به تاریخ 31 شهریورماه سال 1400 صادر خواهد شد.
نوری تصریح کرد: در روزهای آینده نیز جلسات فشرده بین وزرای دولت در این خصوص برگزار می شود.
وی اضافه کرد: 60 هزار نیروی آموزش و پرورش در کشور کد پرسنلی ندارد و این تعداد نیازمند زمان برای ساماندهی است.
وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از نقش خیرین شهرستان در توسعه زیرساخت‌های آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه خیرساز صدیقی یکی از پروژه‌های بسیار ارزنده است که به تربیت نخبگان در آینده منجر خواهد شد.
وی افزود: در دیداری که امروز با صدیقی خیر مدرسه‌ساز مهابادی داشتیم، ایشان احداث یک مدرسه دیگر اعلام آمادگی کرده‌اند و ما از خواهش کرده‌ایم که ایشان احداث دانشگاه فرهنگیان را برعهده بگیرند و دولت نیز یک مدرسه دیگر در این شهرستان با نام شهید حیدری احداث نماید.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سفر روسای جمهور به شهرستان همواره دستاوردهای خوبی برای مهاباد دارد که از جمله آن می‌توان به تزریق اعتبارات به پروژه‌های زیرساختی حوزه راه، درمان و آموزش و ... اشاره کرد.
وی افزود: در جریان سفر هیات دولت به آذربایجان غربی 1 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه کریدور شمال غرب کشور اختصاص یافته که بخش عمده آن راه‌های ارتباطی و ورودی‌های شهرستان مهاباد را شامل می‌شود.
محمودزاده تصریح کرد: تزریق اعتبارات به بیمارستان 350 تختخوابی، مجتمع آبرسانی 141 واحدی و همچنین نوسازی مدارس از دیگر دستاوردهای این سفر است که در روزهای آینده بصورت دقیق اطلاع رسانی خواهد شد.
امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در جریان سفر وزیر آموزش و پرورش به مهاباد مطالبات این شهرستان را اعلام کرد و گفت: مطالبات اصلی این شهرستان اولویت‌بندی شده و در قالب بسته‌ای با امضای مسوولان رده بالای شهرستان تحویل هیات دولت داده شده است.
وی افزود: توسعه زیرساخت‌های درمانی، راه‌های مواصلاتی، مجتمع فرهنگی – هنری، احداث مصلی، پروژه آبرسانی 141 واحدی، ساماندهی ایستگاه قطار و تقویت بخش گردشگری، آموزشی، ورزشی و دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور این شهرستان ازجمله مطالباتی است که در این سفر رییس جمهور مطرح شده است.
قادری تصریح کرد: احداث مجتمع فرهنگی – هنری با توجه در اولویت بودن تکمیل پروژه های نیمه تمام نیازمند مجوز ماده 23 است که تنها با امضا و نظر رییس جمهور امکان‌پذیر است.
وی در پایان اضافه کرد: دستاوردهای کامل این سفر در روزهای آتی از طریق رسانه‌ها به شهروندان اطلاع داده می‌شود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
3
پاسخ به این اظهارنظر

محمدامین احمدپور ۱۴۰۱/۲/۳۰
بسیار عالی دکتر محمودزاده مایه افتخار ودرود به تلاش وپشتکارمستمر
1
2
پاسخ به این اظهارنظر

سامان ۱۴۰۱/۲/۳۰
هنوز دانشکدە پزشکیشون ۳۰سالە دارن روش مار میکنن درست نشدە، ان شاءلله اینم ۳۰سال دیگه به بهره برداری میرسه.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد