تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي ساعت ۱۷:۴۳ بازدید: 687      نظرات: 0      کد مطلب: 2879

آغاز جشنواره بین‌المللی اقوام ایرانی از امروز در کرمانشاه


نخستین جشنواره بین‌المللی اقوام ایرانی با حضور اقوام مختلف ایرانی و نیز گروه‌هایی از اقوام کشورهای هند و عراق در کرمانشاه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش هاژه به نقل از ایسنا، این جشنواره تا سوم بهمن‌ماه ادامه داشته و گروه‌های هنری اقوام در سه بخش آواها و نغمه‌ها، نمایش‌های آیینی و نمایشگاه لباس در این جشنواره هنرنمایی می‌کنند.

در بخش آواها و نغمه‌های آئینی 23 گروه شرکت خواهند داشت که از این تعداد هشت گروه از اقوام مختلف ایرانی، دو گروه از کشورهای هند و عراق و 13 گروه نیز از استان کرمانشاه هستند.

 

در بخش نمایش‌های آئینی نیز این جشنواره میزبان 14 گروه نمایشی است که هشت گروه از اقوام مختلف ایرانی و شش گروه از استان کرمانشاه در آن شرکت دارند.
هم‌چنین در این جشنواره 12 استان در بخش نمایشگاه لباس اقوام و صنایع‌دستی حضور دارند.
علاوه بر بخش‌های مختلف جشنواره، نشست‌های تخصصی نیز با موضوع «بررسی فرهنگ و هنر اقوام» با حضور اساتید و کارشناسان برجسته در حاشیه این جشنواره برگزار می‌شود.
 نمایش عکس و گرافیک اقوام نیز به همت انجمن عکاسان و گرافیک استان در حاشیه این جشنواره برپا می‌شود.
صبح امروز و قبل از افتتاح رسمی این جشنواره نیز جمعی از هنرمندان و مسئولین با حضور بر سر مزار شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با اهدای گل به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.
موسسه فرهنگی و هنری «شکوه انقلاب» مجری برگزاری این جشنواره است و بازدید از بخش‌های مختلف آن برای عموم و علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد