تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي ساعت ۱۳:۴۳ بازدید: 747      نظرات: 0      کد مطلب: 2876
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مهاباد:

دستگیری 350 نفر در زمینه موادمخدر در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز پنج شنبه 30 دی ماه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن اجلاس فرمانداری مهاباد به ریاست دکتر ایرج شجاعی برگزار گردید.

نماینده اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: این اداره موظف به اجرای برنامه های آموزشی در مدارسی است که نقشه خطرپذیری برای آنها تهیه است. همچنین با شبکه بهداشت و درمان مکاتباتی انجام شده تا دوره های آموزشی دوره متوسطه 1 و 2 توسط روانشناسان بالینی انجام پذیرد.

مصطفی پور رئیس اداره ورزش وجوانان مهاباد ایجاد کلاس های آموزشی برای کارکنان، شعار و دیوار نویسی در این خصوص، سرکشی به باشگاههای ورزشی در خصوص مواد نیروزا و دوپینگ به همراه شبکه بهداشت و نیروی انتظامی را از کارهای انجام شده دانست.

دکتر مرزنگ رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد تعداد معتادین مراجعه کننده به مراکز ترک اعتیاد شهرستان 300 نفر عنوان کرد که از این تعداد 289 نفر مرد و 11 نفر زن می باشند، سن نصف آنها در بین 35-15 و نصف دیگر 65-35 می باشد.

نماینده انجمن پارستنی ژین مهاباد ضمن اشاره به آماده سازی یک باب ساختمان در خصوص ارائه خدمات به معتادان و کارتن گفت: اکیپ فعال پاراستنی ژین مهاباد در طول هفته 3 روز را به سرکشی و پاکسازی مکانهای پرخطر و آلوده اختصاص داده است.

سرهنگ محب علی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مهاباد هم ضمن اشاره به کشف 2 تن مواد پیش ساز مخدر در سال جاری اظهار کرد: طی سال جاری نزدیک به 350 نفر توزیع کننده و استفاده کننده مواد مخدر دستگیر شده اند.

وی همچنین افزود: امروزه شاهد افزایش گرایشات به سمت مواد صنعتی وکاهش گرایش به مواد سنتی هستیم، لذا از رسانه ها خواستاریم تا با ارائه برنامه های پیشگیری و به خصوص مستندسازی در این امر یاری رسان باشند.

یوسفی رئیس سازمان بهزیستی، پورآذر نماینده بانوان فرمانداری مهاباد و همچنین نماینده انجمن معتادان گمنام نیز در این جلسه به بیان عملکرد و فعالیت های انجام شده طی مدت اخیر پرداختند.

در پایان دکتر شجاعی رئیس جلسه ضمن تقدیر از ادارات و نیروی گفت: برنامه های صورت گرفته توسط مسئولین و مردم و نهادهای مدنی در این باره خوب بوده است و مدیران ادارات پیگیر تشکیل کارگاهها باشند.

شجاعی به نقش روحانیون و تاثیرگذاری آنان در این بار اشاره و خاطر نشان ساخت: مساجد مهمترین پایگاه برای کاهش آسیبهای اجتماعی هستند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد