تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 738      نظرات: 0      کد مطلب: 18817
در گفتگو با دبیر جشنواره تئاتر کوردی سقز؛

اسامی آثار حضوریافته در جشنواره تئاتر کوردی سقز اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز در گفتگو با هاژه، اسامی آثار حضوریافته در این جشنواره را اعلام کرد.

هیوا اسد بیگی گفت: در هفدهمین دوره این جشنواره که از روز جمعه آغاز شده ۱۰ نمایش داخلی و خارجی حضور دارند  که در بخش داخلی: نمایش « سیاساڵ» به کارگردانی پرویز احمدی از سقز، نمایش « ئاژەڵ» به کارگردانی فرزاد حسن میرزایی از بانە، نمایش «هێشتا قسەکانمان تەواو نەکردوە» به کارگردانی سید فریدون احمدی و هوشیار قوامی از سنندج، نمایش «دیوار» به کارگردانی کیانوش محمدی از سقز، نمایش «دوورترین شاری جیهان» به کارگردانی سامانە میرزایی از ارومیە، نمایش «هاری» به کارگردانی افشین خدری کاری مشترک از سقز و سنندج و نمایش «جرات، حقیقت» به کارگردانی هادی بهرامی از بانه حضور دارند.

دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز افزود: در بخش خارجی نیز «شه‌ویک له دوزه‌خدا» از هەولێر، «گیژه‌ن» از کۆیە و «مه‌م و زین» از باتمان ترکیه در این جشنواره حضور دارند و با دیگر نمایشها رقابت خواهند کرد.

اسدبیگی تاکید کرد: هر کدام از نمایشها ۲ بار به روی صحنه میروند، یک نمایش عمومی برای علاقمندانی که بلیط تهیه کرده‌اند و نمایش دیگر برای هیات داوران و گروههای شرکت کننده اجرا خواهد شد.

به گزارش هاژه، این جشنواره از روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز و تا روز ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت پنج روز در سقز و با حضور بیش از ۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی در سه سالن برگزار میشود. لازم به ذکر است که اختتامیه این مراسم، ٢٧ ادریبهشت‌ماه در پردیس سینمایی سقز خواهد بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد