تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۴ ارديبهشت ساعت ۱۲:۶ بازدید: 621      نظرات: 0      کد مطلب: 18610

حمله نظامی روسیه وارد هفتامین روز خود شد


 
 

حمله روسیه به کارخانه «آزووستال» و ۳۹ هدف نظامی در اوکراین

با ورود تهاجم روسیه به هفتادمین روز خود در خاک اوکراین، منابع از حمله نیروهای روسیه به کارخانه فولادسازی آزووستال در ماریوپل به عنوان آخرین سنگر ارتش اوکراین خبر دادند. همچنین وزارت خارجه روسیه از هدفگیری یک مرکز لجستیکی تحویل تسلیحات غربی به اوکراین و ۳۹ پایگاه نظامی خبر داد.

 

استرالیا ۷۵ قانونگذار روس و ۷۵ وزیر دونباس را تحریم کرد

وزارت خارجه استرالیا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، دولت این کشور با اعلام یک بسته تحریمی جدید ۷۵ قانونگذار روس و ۳۲ وزیر از جمهوری‌های خودخوانده لوهانسک و دونتسک را بابت وضعیت موجود در اوکراین تحریم کرده است. تا به امروز، استرالیا بیش از ۷۰۰ شهروند روسی و بلاروسی از جمله ولادیمیر پوتین و الکساندر لوکاشنکو، روسای جمهوری روسیه و بلاروس را به همراه تعدادی از وزرای عالی رتبه دو کشور در فهرست سیاه تحریمی خود قرار داده است.

 

رژیم صهیونیستی ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین را بررسی می‌کند

براساس گزارش روزنامه تایمز آو اسرائیل، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی درحال بررسی امکان گسترش کمک امنیتی به اوکراین است. هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و شک و تردیدهایی وجود دارد مبنی بر اینکه در صورتی که اسرائیل اوکراین را به تجهیزات هجومی مجهز کند این مسئله باعث ایجاد بحرانی با روس‌ها می‌شود که احتمالا به منافع امنیتی در سوریه آسیب می‌زند. این روزنامه نوشت: اقدام جدید اسرائیل همزمان با تنش در روابط روسیه و اسرائیل به دلیل اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه است.

 

رایزنی پوتین و لوکاشنکو پیرامون برنامه دوجانبه

روسای جمهور روسیه و بلاروس در تماسی تلفنی درباره موضوعات مربوط به برنامه دوجانبه و پیشرفت در ایجاد «اتحادیه روسیه و بلاروس» تبادل نظر کردند. کرملین در بیانیه‌ای گزارش داد که در این دیدار عملیات نظامی در حال انجام برای حفاظت از دونباس مورد بحث قرار گرفت.

 

شورای امنیت فردا درباره اوکراین تشکیل جلسه می‌دهد

یک هفته پس از سفر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل به مسکو و کی‌یف، شورای امنیت سازمان ملل پنجشنبه برای بررسی بحران اوکراین تشکیل جلسه می‌دهد. نشست شورای امنیت سازمان ملل درحالی برگزار می‌شود که به رغم تلاشهای بین المللی برای مهار آتش جنگ اوکراین، این جنگ وارد سومین ماه خود شده است.

 

 

 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد