تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۰ ارديبهشت ساعت ۲۳:۲۴ بازدید: 807      نظرات: 0      کد مطلب: 18544
نماینده مجلس

وضعیت کولبری و فعالیت مرزنشینان در تمام مناطق مرزی کرمانشاه سامان‌دهی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری هاژه، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی از تنظیم آیین نامه جدید برای ساماندهی وضعیت کولبری و فعالیت مرزنشینان در شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه خبر داد.
 
شهریار حیدری گفت: این آیین نامه در راستای توجه به معیشت مرزنشینان به صورت یک قانون در مجلس شورای اسلامی و دولت تحت عنوان کمیته مشترک دولت و مجلس تنظیم شده است.
وی اظهار داشت: در این کمیته جلسات مختلفی برای ساماندهی وضعیت کولبری یا فعالیت مرزنشینان تشکیل شد که یک آیین نامه برای آن تنظیم شده و قرار است در جلسه سران قوا ارایه و تصویب شود.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: پیش‌بینی شده که تمام شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه از این طرح استفاده کنند.
حیدری خاطرنشان شد: در آیین نامه قبلی فقط مناطق با ۲۰ کیلومتر فاصله از مرز مشمول استفاده از فعالیت‌های مرزی می شدند اما در آیین نامه جدید تمام شهرستان های مرزی می توانند از فعالیت کولبری به مبلغ ۲۰میلیون ریال در ماه استفاده کنند.
وی اظهار داشت: با اجرای این قانون کمک بسیار بزرگی به بهبود معیشت مردم شهرستان‌های مرزی خواهد شد و امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه خوبی ختم گردد.
 
منبع: ایرنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد