تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۸:۴ بازدید: 735      نظرات: 0      کد مطلب: 2842

نقشه منطقه آزاد بانه و مریوان به‌زودی به کمیسیون اقتصادی مجلس می‌رود


نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقشه منطقه آزاد به‌زودی به کمیسیون اقتصادی مجلس می‌رود، گفت: مقدمات جذب سرمایه‌گذار عراقی برای چهاربانده کردن مسیر سقز به بانه انجام شده است.

به گزارش هاژه به نقل از فارس، محسن بیگلری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بانه که  با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تقدیر از حضور پر شکوه مردم بانه در مراسم یادبود رئیس تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: بانه ویترین استان کردستان است و مردم این شهرستان مردمی صادق و سختکوشی هستند که مسوولان باید در خدمت به آنان کوتاهی نکنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارهای اقتصادی دولت و تحریم‌های ظالمانه که در حق ملت و دولت ایران شده است، تصریح کرد: مردم هم از مسوولان از جمله استاندار، فرماندار و حتی رئیس جمهور در حد توان باید توقع و خواسته داشته باشند و هر دو نیمه لیوان را ببینند.

بیگلری با اشاره به صداقت و امانت فرماندار سابق افزود: هیچ عزلی در کار نبوده و نیست و ایشان به خواست قلبی خود و با توجه به مصلحت خانوادگی تقاضای رفتن از بانه را کردند و بنده پیگیر خواهم بود تا در استانداری به سمتی که در خور جایگاه ایشان باشد برسند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از استاندار کردستان به خاطر مدیریت خوب و مفید در حوزه استان کردستان گفت: استاندار کردستان تجربه استانداری سه استان دیگر را دارند و از لحاظ مدیریتی آدم موفق و توانایی هستند.

وی افرادی مانند فرماندار سابق بانه را سرمایه و ظرفیت معنوی استان دانست و گفت: نباید این افرادی مهره سوخته شوند و باید آنها را برای پست‌های بالاتر آماده کرد.

بیگلری در ادامه به فلاحی فرماندار جدید بانه گفت: با توجه به بخشداری شما در بانه و ارتباط عاطفی که با مردم بانه دارید از شما انتظار می‌رود که بیشتر در خدمت مردم باشید.

وی فلاحی را مدیری توانمند و انسانی جدی در خدمت به مردم دانست و اضافه کرد: فرمانداری شهرهای مریوان و بانه با توجه به موقعیت خاص  این شهرها بسیار سخت است، ولی عذیری و فلاحی هر دو جز پاکدست‌ترین‌های این دو شهرستان بوده‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به فلاحی فرماندار جدید بانه گفت: از شما انتظار می‌رود برای منطقه آزاد بانه، منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه سیرانبند با جدیدت هرچه بیشتر تلاش کنند.

وی گفت: نقشه منطقه آزاد به‌زودی به کمیسیون اقتصادی مجلس می‌رود و بعد از آن به صحن علنی که البته با موافق و مخالفت‌هایی روبه‌روبه رواست که موافقان بیشتر از مخالفان هستند.

بیگلری با اشاره به سفر یزدانی در چند هفته قبل به بانه برای بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اضافه کرد: کار اجرایی این منطقه تا 6 ماه آینده و در دولت فعلی به مرحله نهایی می‌رسد، اما زیرساخت‌های اساسی از جمله آب و برق‌کشی و جدول‌بندی به خوبی پیشرفته است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ماموستایان دینی را پرچم‌داران بصیرت دانست و گفت: باید در حفظ شانیت و کرامت آنان کوشا باشیم، چراکه نقش روحانیون در آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی جامعه اساسی است.

وی از وضعت بد جاده‌های منتهی به بانه ابراز نارضایتی کرد و گفت: مقدمات جذب سرمایه‌گذار عراقی با یک سرمایه‌گذار بانه‌ای برای چهاربانده کردن مسیر سقز به بانه انجام شده است، اما مسیر بانه به سردشت نیازمند توجه ویژه است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد