تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۷:۵۲ بازدید: 1019      نظرات: 1      کد مطلب: 2839

فوت ۹ نفر براثر گازگرفتگی در آذربایجان غربی


امسال ۹ نفر به دلیل مسمومیت و خفگی ناشی از منوکسید کربن در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده و ۱۲۹ نیز به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شده‌اند. 

به گزارش هاژه به نقل از مهر، همه ساله فصل سرما و مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در اثر استفاده از بخاری‌های گازسوز و عدم بهره گیری از نکات ایمنی در این خصوص جان تعداد زیادی از هموطنان عزیز را گرفته و تعداد زیادی را روانه مراکز درمانی می‌کند.

مسمومیت ناشی از گاز منوکسید کربن که از آن به عنوان قاتل نامرئی یاد می‌شود هنوز در کشورمان یکی از دلایل اصلی مرگ و میر به شمار می‌رود موضوعی که در سالهای اخیر، سهم زیادی از فوتی‌ها در جامعه داشته و همه آنها را باید جدی بگیریم.

یکی از مواردی که موجب کاهش رقم مرگ و میر به ویژه مرگ و میر ناشی از حوادث و مسمومیت‌ها می‌شود، آگاهسازی عمومی و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه جمعی در کشور است و همکاری مردم نیز در این خصوص از مهمترین شروط به شمار می‌رود.

مسمومیت‌ها که انواع بسیار مختلف و متنوعی دارد، یکی از مواردی است که سالانه هزاران نفر را در کشور به کام مرگ کشانده و یا آسیب‌های جدی به افراد وارد می‌کند و نباید از کنار آن به راحتی گذشت.

کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت‌ها، تمرکز بر آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت در کودکان، مسمومیت ناشی از منوکسید کربن از جمله مواردی است که مسئولان علوم پزشکی بر آن تاکید دارند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ایرج عظیمی ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
نشان دادن منازلی که حادثه در آن روی داده و دودکش های آنها میتواند اثر بخش باشد تا نوشته که مردم نمیخوانند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد