تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۷ ارديبهشت ساعت ۱۳:۳۰ بازدید: 867      نظرات: 0      کد مطلب: 18478
پیش بازی دیدار نهایی جام حذفی فوتبال ایران

فینالی جذاب در آزادی بدون حضور بزرگان


به گزارش هاژه، تیم های نساجی و آلومینیوم امشب از ساعت 20:30 دقیقه فینال جام حذفی فوتبال ایران را برگزار می کنند.

جام حذفی ایران - فینال
نساجی مازندران - آلومینیوم اراک
چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401
ساعت 20:30
تهران - ورزشگاه آزادی
تیم داوری: محمدحسین زاهدی‌فرد (داور وسط)، هادی طوسی و علی احمدی
 
وضعیت دو تیم: نساجی در حالی به مصاف آلومینیوم می رود که در مرحله قبلی تیم مس کرمان و در مراحل قبل تر استقلال و گل گهر را از دور مسابقات کنار زد تا با شایستگی به این مرحله برسد. ساکت الهامی حالا می تواند اولین جام تاریخ باشگاه نساجی را در سطح اول فوتبال ایران برای این تیم به ارمغان بیاورد و این در حالی است که خودش دو سال پیش با شکست استقلال، تراکتور را به قهرمانی این رقابت ها رساند. پیش از این یحیی گل محمدی و علی دایی سابقه قهرمان کردن تیم شان برای دو سال پیاپی در رقابت های جام حذفی داشته اند و حالا این سرمربی می تواند دومین جامش را در سه سال اخیر کسب کند. ساکت الهامی در این دیدار به دلیل محرومیت بازی را از روی سکو ها دنبال می کند.

در آن سو، مهدی رحمتی درحالی که سال های ابتدایی سرمربیگری اش را می گذراند می تواند به اولین قهرمانی اش برسد و این قضیه عنوان می تواند افتخار بسیار بزرگری برای رحمتی در ابتدای راه به حساب بیاید. آلومینیوم هم در این دوره از رقابت ها پرسپولیس و سپاهان را به عنوان غول های فوتبال ایران شکست داد و در مرحله نیمه نهایی خلیج فارس ماهشهر را شکست داد.
این بازی در ورزشگاه آزادی و با حضور هواداران هر دو تیم برگزار می شود.

زمانی که قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی انجام شد و مشخص شد که دو تیم استقلال و پرسپولیس تا فینال با هم بازی نمی کنند، تصورها اینگونه بود که این دو غول فوتبال ایران همدیگر را در فینال ملاقات می کنند اما در عین ناباوری، نساجی و آلومینیوم امشب در خانه غول های فوتبال ایران، فینال را برگزار می کنند.
 
خوش‌یُمنی آزادی برای دو تیم
هرچند که مسابقه فینال طبق مقررات در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود. اما حضور هواداران هر دو تیم به صورت برابر در ورزشگاه باعث می‌شود که جوِ ورزشگاه و مسابقه فینال متفاوت از یک بازی برگزار شده در زمین بی‌طرف باشد. البته تعداد محدودی از هواداران دو تیم پس از حاشیه‌های متعدد مربوط به صدور مجوز برگزاری مسابقه در ورزشگاه آزادی و با تماشاگر برگزار شدن مسابقه توانستند از سامانه مختل شده فروش بلیت مسابقات بلیت حضور در ورزشگاه را تهیه کنند. اما در هر حال مسابقه امشب برای هر دو تیم فضای مهمان بودن در یک ورزشگاه غیرخانگی را ندارد.

از سوی دیگر هر دو تیم تجربه کسب برد در ورزشگاه آزادی را دارند و شاید یکی از دلایل اصرار مدیران دو باشگاه برای برگزاری مسابقه فینال در ورزشگاه آزادی همین نکته باشد. آلومینیوم اراک در ورزشگاه آزادی پرسپولیس را از پیش رو برداشت و نساجی هم در همین ورزشگاه استقلال تهران و مس کرمان را شکست داد و فینالیست شد. حالا در مسابقه امشب نساجی‌چی‌ها که دو پیروزی پیاپی را در این ورزشگاه کسب کردند به دنبال ثبت سومین برد روی چمن ورزشگاه آزادی و تصاحب جام قهرمانی مسابقات هستند.

فرصت ثبت بهترین نتیجه فوتبال مازندران به نام نساجی
نساجی با صعود به فینال جام حذفی دومین تیم مازندران شد که توانست تا فینال این جام بالا بیاید. سال ۱۳۹۷ تیم فوتبال خونه‌به‌خونه بابل در آخرین روزهای فعالیتش با دراگان اسکوچیچ سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال توانست به فینال جام حذفی صعود کند. خونه‌به‌خونه در فینال ۱ – ۰ مسابقه را به استقلال تهران واگذار کرد و نایب‌قهرمان جام حذفی شد. این نایب‌قهرمانی تا امروز بهترین نتیجه فوتبالی کسب شده برای فوتبال مازندران است.

پیش از خونه‌به‌خونه نیز نوژن ساری توانسته بود بهترین نتیجه فوتبال مازندران در جام حذفی را رقم بزند که صعود به نیمه‌نهایی بود. در فصل ۱۳۸۴-۱۳۸۵ نوژن ساری موفق شد با حذف فولاد خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان شگفتی‌ساز رقابت‌ها لقب بگیرد و در مرحله یک‌چهارم نهایی حریف استقلال شود. با انصراف استقلال از حضور در رقابت‌ها، نوژن به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و در مصاف با پرسپولیس در حالی که چند دقیقه تا برد فاصله داشت با مساوی شدن مسابقه، در ضربات پنالتی بازی را واگذار کرد و از صعود به فینال باز ماند.

اما نساجی فرصت دارد امشب با شکست دادن آلومینیوم اراک قهرمان شود و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال مازندران را به نام این باشگاه ثبت کند.

نبرد سرمربیان؛ الهامی به دنبال دومین جام
این مسابقه برای سرمربیان دو تیم نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. سید مهدی رحمتی به دنبال اثبات توانمندی‌های خود در عرصه سرمربیگری است و ساکت الهامی نیز می‌خواهد دومین جام قهرمانی دوران کوتاه سرمربیگری‌اش را کسب کند. الهامی دو سال پیش با تراکتور توانست به فینال جام حذفی برسد و در فینال هم استقلال را شکست داد و قهرمان شد. او به گفته خودش آن سال جام را برای اثبات توانمندی‌های خودش می‌خواست و امسال به دنبال کسب جام برای هواداران نساجی و مردم مازندران است.

البته روی نیمکت آلومینیوم اراک وحید فاضلی مربی و سرمربی سابق نساجی هم حضور دارد که به عنوان دستیار سید مهدی رحمتی این تیم را همراهی می‌کند و شاید انگیزه‌هایی برای پیروزی در این تقابل داشته باشد. به جز فاضلی که روی نیمکت حضور دارد، علی آل‌کثیر، مهرداد بایرامی، محمود قائدرحمتی، سجاد آقایی و امید سینگ نیز در تیم آلومینیوم سابقه پوشیدن لباس نساجی را دارند.

مسابقه نساجی مازندران و آلومینیوم اراک را محمدحسین زاهدی‌فرد قضاوت می‌کند که پیش‌تر هم دیدار دو تیم را داوری کرده بود. زاهدی‌فرد که بین هواداران نساجی به دلیل برخی تصمیم‌هایش در بازی‌های این تیم یکی از داوران مورد انتقاد محسوب می‌شود، مسابقه دو تیم در نیم‌فصل نخست فصل جاری لیگ برتر را نیز سوت زده بود. یعقوب حجتی و هادی طوسی نیز در مسابقه امشب کمک‌های زاهدی‌فر هستند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد