تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۰:۵۳ بازدید: 886      نظرات: 0      کد مطلب: 2830

ماهی کردستان برای سومین بار به اسپانیا می رود


فیلم کوتاه ماهی به نویسندگی، کارگردانی و تدوینگری سامان حسین پور از کردستان برای سومین بار همراه با 2 فیلم ایرانی در اسپانیا اکران می شود.
سه فیلم ایرانی از ساخته‌های فرخنده ترابی، سامان حسین‌پور و سارا حصاری به پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم 'میکه' اسپانیا راه پیدا کردند.
این جشنواره که با تمرکز بر فیلم‌هایی درباره کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود، در پنجمین دوره‌ برگزاری میزبان سه فیلم ایرانی است.
عمو نوروز ساخته فرخنده ترابی در بخش انیمیشن، ماهی ساخته سامان حسین پور در بخش داستانی و گیسو ساخته سارا حصاری در بخش کودکان زیر 12 سال به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
این فیلم ها با فیلم‌هایی از کشورهای، هلند، لهستان، اسپانیا، آلمان، آمریکا، اوروگوئه، استرالیا، روسیه، چک، ایرلند، انگلیس، عربستان، آرژانتین، مکزیک، هند و ایتالیا به رقابت خواهند پرداخت.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم 'میکه' اسپانیا از 19 تا 26 فوریه در شهر والنسیا برگزار می‌شود.
فیلم کوتاه ماهی که تاکنون در دهها جشنواره بین المللی اکران شده و چندین جایزه نیز گرفته است داستان پیرمرد و پیرزنی است که با اتفاقی ناشی از کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند.
این فیلم سومین ساخته سامان حسین پور است و با حمایت شرکت آبفای کردستان و تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان تولید شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد