تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۳۰ فروردين ساعت ۱۱:۴۳ بازدید: 1698      نظرات: 0      کد مطلب: 18283

تولد نوزاد ۶ کیلو و ۵۰۰ گرمی


 
 

رییس بیمارستان ام البنین (س) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نخستین نوزاد ۶ کیلو و ۵۰۰ گرمی به روش زایمان طبیعی در سال ۱۴۰۱ از یک مادر ۳۵ ساله در این بیمارستان چشم به جهان گشود.

به گزارش هاژه به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر فریده اخلاقی افزود: مادری در بارداری پنجم خود، بدون سابقه بیماری و ابتلا به دیابت، در هفته چهلم بارداری، نوزادی را با وزن ۶ کیلو و ۵۰۰ گرم به روش طبیعی به دنیا آورد.

وی ادامه داد: سایر فرزندان این مادر، نیز با وزن بالا متولد شده‌اند، اما این عضو جدید خانواده با تولدش همه رکورد‌ها را جابه‌جا کرد.

این استاد گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در سونوگرافی یک هفته پیش از زایمان وزن جنین چهار کیلو و ۱۰۰ گرم تخمین زده شده بود و مادر با سیر طبیعی زایمان پیش رفت، اما نوزاد با وزن ۶ کیلو ۵۰۰ گرم متولد شد.

اخلاقی با بیان این که تولد این نوزاد توسط دکتر ملکی متخصص زنان انجام شد افزود: حال عمومی مادر و نوزاد هر دو خوب است و مشکلی تا کنون اعلام نشده است.

همچنین رییس بیمارستان ام البنین (س) مشهد با بیان این که جنسیت این نوزاد متولد شده دختر است گفت: این نوزاد ساعت ١١:٣۰ روز ۲۶ فروردین ماه امسال در بیمارستان تخصصی زنان ام البنین (س) به دنیا آمد.

دکتر اخلاقی افزود: وزن طبیعی یک نوزاد تازه متولد شده سه کیلو و ۵۰۰ گرم است.

وی در خصوص علل چاقی نوزادان در بدو تولد عنوان کرد: چاقی مادر، تعداد بالای بارداری مادر، سن بالای مادر، دیابت مادر، حاملگی طول کشیده، داشتن سابقه نوزاد متولد شده بزرگتر از حد متوسط یا ماکروزومی جنین، وزن گیری بالای مادر حین بارداری یا بین بارداری و همچنین وزن بالای خود مادر در زمان تولد از علل مهم تولد نوزادان با وزن زیاد است.

 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد