تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي ساعت ۱۱:۵۳ بازدید: 685      نظرات: 0      کد مطلب: 2818

فعالیت کوله‌بری از مرز رسمی پرویزخان شروع شد

فرماندار قصرشیرین از شروع فعالیت کوله‌بری از مرز رسمی پرویزخان خبر داد و گفت: کوله‌بران در هر سفر مجاز به واردات 2 میلیون تومان کالا از کشور عراق به قصرشیرین هستند.


به گزارش هاژه به نقل از فارس فرامرز اکبری اظهار کرد: تجارت کوله‌بری از امروز در مرز رسمی پرویزخان شروع شد.

وی به فعالیت 3 هزار و 200 کوله‌بر در شهرستان قصرشیرین اشاره کرد و گفت: این افراد گروه‌بندی می‌شوند و روزانه یک گروه از آن‌ها با به همراه داشتن کارت تردد مرزی برای واردات کالاهای مجاز از طریق مرز رسمی پرویزخان به عراق تردد می‌کنند.

فرماندار قصرشیرین به داشتن کارت مرزنشینی ساکنان روستا نیز اشاره کرد و افزود: صاحب‌ بار به ازای هر 10 کوله‌بر که دستمزد هر نفر 300 هزار تومان است روزانه می‌تواند 20 میلیون تومان کالا وارد شهرستان قصرشیرین کند و به ازای استفاده از کارت مرزنشینی باید 100 هزار تومان به حساب دارندگان کارت واریز کند.

وی با بیان اینکه کوله‌بران در هر سفر مجاز به واردات دو میلیون تومان کالا از کشور عراق به قصرشیرین هستند، ادامه داد: صاحبان بار به‌ وسیله کوله‌بران 75 قلم کالای مجاز از جمله لوازم خانگی، ماشین لباسشویی، لوازم کامپیوتری، لباس و ... به جز مواد غذایی را بدون پرداخت هرگونه عوارض از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین وارد کشور می‌کنند.

اکبری تامین رفاه حال مرزنشینان قصرشیرین را هدف از این اقدام دانست و گفت: فعالیت کوله‌بری در اشتغال‌زایی مرزنشینان، رونق اقتصادی و جذب گردشگر مؤثر است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد