تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۲۷ فروردين ساعت ۱۸:۴۶ بازدید: 3113      نظرات: 6      کد مطلب: 18231

چرا یارانه رمضان هنوز به حساب برخی واریز نشده است؟


 
 امشب یارانه چه کسانی قطع می شود؟

 

واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومانی رمضان از ساعت ۲۴ شب گذشته آغاز شده است. اما بسیاری از خانوار‌ها می‌گویند مشمول این یارانه بوده‌اند، اما هیچ پولی به حساب آن‌ها واریز نشده است. علت واریز نشدن یارانه رمضان چیست؟

به گزارش هاژه به نقل از تجارت‌نیوز، قرار بود یارانه رمضان به حساب ۱۱ میلیون نفر واریز شود. واریزی‌ها آغاز شده، اما بسیاری از مردم هنوز یارانه رمضان را دریافت نکرده‌اند.

 

واریز نشدن یارانه رمضان چند دلیل عمده دارد:

 

واریز یارانه‌ها از شب گذشته آغاز شده و احتمالا تا ساعات میانی امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه ادامه دارد. پس ممکن است بسیاری از مشمولان در لیست واریز یارانه باشند، اما هنوز بانک عامل واریز یارانه را آغاز نکرده باشد یا اینکه هنوز نوبت واریز به برخی از افراد نرسیده باشد.

دومین عامل این است که ممکن است افراد مشمول یارانه رمضان نباشند و از ابتدا نام آن‌ها در لیست یارانه رمضان قرار نگرفته باشد.

ابتدا گمان می‌رفت که مشمولان یارانه عینا همان افرادی باشند که یارانه نوروز به حساب آن‌ها واریز شده است. یعنی مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی، افرادی که یارانه معیشتی می‌گیرند، اما سهام عدالت ندارند و زنان سرپرست خانواری که در دهک اول تا چهارم قرار دارند.

مجموع افرادی که یارانه نوروز ۱۴۰۱ را دریافت کردند، ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بودند. اما بعد از انتشار اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه مشخص شد یارانه ۱۵۰ هزار تومانی رمضان به ۱۱ میلیون نفر تعلق می‌گیرد. یعنی حدود یک میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران نوروز خط خورده‌اند و مشمول یارانه رمضان نشده‌اند.

بر این اساس نمی‌توان مبنای واریز یارانه رمضان را الزاما دریافت یارانه نوروز دانست. لیست یارانه‌بگیران ۲۲ بهمن هم سه برابر افرادی بود که یارانه رمضان برای آن‌ها واریز شد. یعنی یارانه ۲۲ بهمن ماه به حساب ۳۲ میلیون نفر واریز شد، اما این یارانه تنها به حساب سرپرستان ۱۱ میلیون نفر واریز می‌شود.

اما برای اطمینان پیدا کردن از اینکه افراد مشمول یارانه رمضان شده‌اند یا نه باید تا پایان امروز صبر کرد. چون دفعات قبل هم واریز یارانه از بامداد آغاز شد و تا ساعات میانی روز بعد ادامه یافت.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کمال امامی ۱۴۰۱/۱/۲۸
من با حقوق حداقل بگیر تامین اجتماعی یارانە دریافت نکردم دولت مارا در کدام دهک قرار داده ؟
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۱/۲۸
7 چرا برای من پول رمضان را واریز نکردن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اختر احمدنژاد ۱۴۰۱/۱/۲۸
من یارانه رمضان را دریافت نکردم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کاروان پیره ۱۴۰۱/۱/۲۷
من همیشه یارانهای معیشتی راشامل شدام اما امروز برام واریز نشده
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

کاروان پیره ۱۴۰۱/۱/۲۷
من همیشه یارانهای معیشتی راشامل شدام اما امروز برام واریز نشده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رشید مولودی ۱۴۰۱/۱/۲۷
به نظر این جانب منصانه نیست چون نه معیشت ونه نه سهم عدالت هیچی به من تعلق نمیگیرد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد