تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۴ فروردين ساعت ۱۸:۶ بازدید: 2684      نظرات: 2      کد مطلب: 18177
َآتش‌نشانی مهاباد پاسخ داد؛

آتش‌سوزی امروز مهاباد از کجا نشأت گرفتە بود؟


به گزارش پایگاه خبری هاژه، ظهر روز چهارشنبه، ٢٣ فروردین‌ماه ١٤٠١، بیش از ٦ انبار ضایعات در بلوار پرستار مهاباد طعمه حریق شد.

رحمان احمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: ساعت ١٤:١٠ دقیقه امروز طی تماس شهروندان مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یکی از انبارهای ضایعات بلوار پرستار مهاباد، تعداد ٢ دستگاه آتش‌نشانی بە محل اعزام شد.

وی افزود: پس از حضور در محل، بەدلیل باد شدید و سرایت آتش به انبارهای کناری، نسبت به اعزام  ٧ دستگاه آتش‌نشانی، یک تانکر ٣٠ هزار لیتری آب و یک دستگاه لودر اقدام شد.

احمدی اظهار کرد: عواملی همچون باد شدید، تجمع مردم، تنوع بالای اجناس داخل انبار اعم از پلاستیک، آهن‌آلات، مقوای پرس شدە، قوطی‌های اسپری (که در عین عملیات منفجر می‌شدند) و پارگی‌ شلنگ‌های آتش‌نشانی بە دلیل وجود سیم خاردار، باعث شد که عملیات اطفاء با تاخیر صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مهاباد در مورد علت آتش‌سوزی گفت: پس از پایان عملیات اطفای حریق در ساعت ٣:٤٠ دقیقه، بازدید اولیه بە منظور کشف علت آتش‌سوزی بە عمل آمد که مشخص شد که انجام جوشکاری در کنار مقواهای پرس‌شدە در یکی از انبارها، کانون آتش‌سوزی بوده و شرایط جوی و وقوع باد شدید باعث گسترش و سرایت آتش به انبارهای کناری آن شدە بود.

 به گزارش هاژه، سازمان آتش‌نشانی مهاباد چندین سال است با کمبود شدید امکانات اطفای حریق روبروست. این در حالی‌ست در این سال‌ها، مکررا از طریق رسانەها، این کمبودها و تبعات خطرناک آن به مسوولین امر گوشزد شدە است.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

سوران ۱۴۰۱/۱/۳۰
خب عزیزم
بنده خدادوساعته داره توضیح می ده
میگه امکانات نداریم که هیچ امسال من وشماهم که مزاحمت ایجادمی کنیم که اون هم هیچ
والی ماشااله..
دوتا بشکه اب دارند ده متر شلنگ وچنددست لباس قرمز
زنگ بزنید
1
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۱/۲۴
اتش نشانی نتوانست کار بکند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد