تاريخ: ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۱ فروردين ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 1023      نظرات: 0      کد مطلب: 18108

زنبورداران قشر فراموش شده جامعه

ابوبکر ابراهیمی، زنبوردار و بازرس شرکت تعاونی زنبورداران شهرستان مهاباد


متاسفانه در چند روز اخیر با ارسال ویدئو و تصاویر از طرف زنبورداران از تلفات زنبور عسل شاهد تلفات وسیع زنبوران عسل در سطح مزارع شهرستان مهاباد هستیم علی رغم اعلام تلفات زنبور عسل در سال گذشته(1400) و هشدارها نسبت به این امر و استفاده از سموم کشاورزی نامرغوب وغیر استادارد در بخش کشاورزی، هشدار ها جدی گرفته نشد و با شروع سال جدید شاهد تلفات سنگین تر زنبوران عسل هستیم وبا ادامه این روند صنعت زنبورداری در شهرستان مهاباد رو به نابودی خواهد رفت.
با آگاهی از نقش زنبور عسل در حفظ محیط زیست و اینکه همه می دانیم که 60 تا 70 درصد تولید مواد غذائی جامعه در بخش کشاورزی وابسته به فعالیت زنبور عسل است و با عمل گرده افشانی که این حشره مفید انجام می دهد میسّر می شود و بخش اعظم درآمد زنبورداری که همان گرده افشانی است نصیب کشاورزان و باغداران می گردد. لذا جا دارد این حشره مفید و زنبورداران زحمتکش را دریابیم و کشاورزان  و باغداران عزیز رعایت کنند تا شاهد چنین خسارتهای سنگین به این صنعت و محیط زیست نباشیم. 
در ضمن بدینوسله از مسئولین مربوطه اعم از فرماندار ویژه محترم، نماینده محترم شهرستان و مدیریت جهاد کشاورزی و اداره دامپزشکی و... خواهشمندیم که به مسئله ورود کرده وبا نظارت بر توزیع سموم کشاورزی و هماهنگی بیشتر در بخشهای مختلف کشاورزی مانع تکرار چنین خسارتهای سنگین به قشر زنبورداران و محیط زیست و سلامت جامعه باشند. وبا جبران خسارت های وارده به این قشر زحمتکش و کم درآمد به یاری آنان بشتابند. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد