تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳ فروردين ساعت ۹:۳۷ بازدید: 675      نظرات: 0      کد مطلب: 17924

«15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه»

مجید دباغچی موکری


 پیوندی ناگسستی میان انسان و طبیعت وجود دارد؛ با این وجود ما انسان‌ها به عنوان یکی از هزاران گونه‌های زیستی که روی زمین زندگی می‌کنیم مهمان خوبی برای این سیاره نبوده‌ایم. آلودگی آب و هوا، زباله‌ها، خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها، تخلیه ذخایر آبی زیرزمینی و تخریب مراتع  بخشی از بحران‌هایی زیست محیطی است که بشر امروزی با آن روبه‌رو شده است.

پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه برای دومین سال پیاپی به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌ها و مشاركت آن‌ها در ادارۀ امور، سهيم‌شدن و تأثيرگذاری‌شان در تصميم‌گيری‌ها و ادارۀ شهر، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه، اقدام به انتخاب «15 شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 » در بخش‌های متفاوت از جمله ادبی، هنری، انسان‌دوستی، پدیده، علمی، شجاعت، افتخار،بخشندگی، محیط زیست و استمرار کرده است.
 
 بیانیه‌ی 15شهروند شایسته مهاباد در سال 1400 از نگاه هاژه را در این لینک بخوانید. 
 
نفر دوم از این لیست آقای مجید دباغچی موکری هنرمند مهابادی است.

وی از همان دوران کودکی به طبیعت علاقه داشت. با تاسیس انجمن زندگی روباره طبیعت ( ژیانەوەی ژینگەی مەهاباد) در سال 1394 به این گروه می‌پیوندد. در طول این سالیان او در معیت هم‌قطارانش بدون کوچکترین چشم‌داشتی خود را وقف محیط زیست می‌کند. کاک مجید در برگزاری چندین برنامه‌ فرهنگی برای ترویج فعالیت‌های زیست محیطی در شهر نقش داشته است. به کررات به پاکسازی سد مهاباد و اماکن گردشگری و عمومی پرداخته است. کاشت درخت، ترمیم و پاکسازی آثار و بناهای تاریخی، تامین عذای پرندگان و دانه پاشی در تالاب‌های منطقه بخشی از فعالیت‌های ایشان است.

مجید دباغچی موکری مشهور به مجید یابه در سال 1336 در محله باغ سیسه به دنیا آمد. دیپلم ریاضی دارد و اکنون بازنشسته است.
 
از این رو به منظور قدردانی از مسؤولیت‌پذیری قابل توجه و معنادار و معرفی به عنوان الگویی سازنده و مثبت، نشان شهروند شایسته مهاباد در بخش محیط زیست به آقای مجید دباغچی موکری اهدا می‌شود.
 



ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد