تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۶:۱۸ بازدید: 1408      نظرات: 0      کد مطلب: 17888
بارقه‌های امید شهردار برای تحول در شهر

بودجه شهرداری مهاباد بیش از 2 برابر شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد از افزایش 150 درصدی بودجه شهرداری برای سال 1401 خبر داد.

بابک رستم پور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بودجه 80 میلیارد تومان شهرداری مهاباد در سال 1400 تحقق یافته و در 3 ماه گذشته حقوق معوقه کارگران و پرسنل شهرداری به 3 ماه کاهش یافته است.


 

وی افزود: با توجه به نیاز شهر به ایجاد تحول در بخش عمران، با نظر مساعد اعضای شورای شهر، بودجه شهرداری مهاباد از 80 میلیارد تومان در سال جاری به 200 میلیارد تومان در سال جدید افزایش یافته است.

رستم‌پور تصریح کرد: اگرچه با این میزان اعتبار نیز آنگونه که لازم است نمی‌توان پروژه‌های بزرگ و فاخری انجام داد، اما نسبتا رضایت بخش است و می‌توان پروژه های نیمه تمام شهر ازجمله کمربندی داشامجید و چند پروژه جدید را تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: از 200 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده برای سال جدید، 86 میلیارد تومان برای حقوق و هزینه‌های جاری شهرداری و 114 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای سال جدید 43 درصد بودجه برای هزینه‌های جاری و 56 درصد برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است که افزایش حقوق در سال جدید نیز لحاظ شده است.

بابک رستم پور با اشاره به تأمین قیر رایگان از سوی اعضای شورای شهر، تصریح کرد: حدود 800 تن قیر رایگان به ارزش 10 میلیارد و 400 میلیون تومان تأمین شده که تا کنون 250 تن تحویل گرفته شده و 200 تن دیگر نیز در ایام تعطیلات و مابقی در اردیبهشت ماه جذب می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این مقدار، با تفاهمی که با راه و شهرسازی صورت گرفته 4 میلیارد و 500 میلیون تومان قیر رایگان به شهرداری مهاباد تا پایان تیرماه تحویل داده می‌شود که می‌توان تحولی در آسفالت معابر ایجاد کرد.

شهردار مهاباد در ادامه از ایجاد سایت بازیافت پسماند در مهاباد خبر داد و گفت: به علت دوری سایت زباله از شهر مهاباد و نیاز به تفکیک زباله، احداث سایت میانه در دستور کار قرار دارد و مکانیابی آن نیز انجام گرفته است.

وی با اشاره به پروژه های نیمه کاره عمرانی در مهاباد اظهار کرد: تمامی پروژه‌ها در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده  به نحوی که آسفالت کمربندی داشامجید، احداث کمربندی آزادگان و صبح موکریان، ساماندهی معابر و توسعه فضای سبز  جزو برنامه‌های عمرانی شهرداری در سال جدید است.

*املاک شهرداری سند دار می‌شوند*

بابک رستم‌پور شهردار مهاباد از ثبت املاک شهرداری در سامانه صدور سند برای آن خبر داد و گفت: در 3 ماه گذشته 216 مورد ثبت املاک شهرداری صورت گرفته و 30 فقره  تک برگی برای املاک شهرداری در محله زمین‌های شهرداری صادر شده است.

وی افزود: سند 36 ملک شهرداری نیز بروزرسانی شده و در حال صدور مجدد سند می باشند.

رستم‌پور با بیان اینکه املاک سرقفلی شهرداری نقش مهمی در تأمین درآمدهای پایدار این سازمان دارد، تصریح کرد: 2 هزار و 445 مورد مغازه سرقفلی شهرداری که قرارداد آنها از 1 سال تا 3 سال بروزرسانی نشده بود، مجددا کارشناسی شده است

وی اضافه کرد: در 3 ماه گذشته 80 فقره صدور پروانه شامل 56 مورد مسکونی، 11 مورد تجاری و سایر 2 مورد، صادر شده است.

بابک رستم پور ادامه داد: بر اساس رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر جلوگیری از صدور پروانه برای زمین‌های قولنامه‌ای صدور پروانه ممنوع شده و همین امر موجب شده تا تعداد صدور پروانه‌ها کاهشی یابد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تصمیمات اتخاذ شده در شهرستان در خصوص کمیسیون ماده 5، تنفیذ قولنامه‌ها به نتیجه برسد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد