تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۱۹:۲۱ بازدید: 1063      نظرات: 0      کد مطلب: 17878
آخرین جلسه شورای اداری مهاباد برگزار شد

انتقاد امام جمعه مهاباد از رفتار دوگانه غرب با مهاجرین کورد و اوکراینی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، امام جمعه شهرستان مهاباد از رفتار دوگانه کشورهای اروپایی در قبال مهاجرین کورد در مقایسه با مهاجرین اوکراینی انتقاد کرد.

عبدالسلام امامی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: در چند ماه گذشته ده‌ها مهاجر کورد در مرز کشورهای اروپایی بدلیل عدم اجازه ورود، از سرما جان باخته‌اند و یا متحمل ریسک‌های خطرناکی برای عبور از مرز شده‌اند و این درحالیست که این روزها میلیون‌ها مهاجر اوکراینی بدون تشریفات اداری اجازه ورود به همه مرزهای اروپا را دارند.

 

وی با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی شهر حلبچه افزود: رفتار دوگانه غرب در دهه‌های گذشته نیز اعمال شده، به نحوی که بمباران شیمیایی شهر حلبچه از سوی رژیم بعث در سکوت رسانه‌ای انجام گرفت و بسیاری از کشورها تا این لحظه از اظهار نظر در مورد آن خودداری می‌کنند، اما این روزها بمباران و حمله به شهرهای اوکراین به تیتر اول رسانه‌‌ها تبدیل شده است.

امامی تصریح کرد: ما همواره مخالف کشورگشایی، جنگ و بمباران شهر و مردم عادی با هر دلیلی هستیم و برای آوارگان و شهروندان اوکراینی اشک می‌ریزیم، اما رفتار دوگانه غرب در قبال مهاجرین کورد و سایر کشورها ازجمله سوریه، افغانستان و یمن را هم محکوم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: برخلاف برخی اظهارات که غرب برای اوکراین کاری انجام نداده باید گفت: کشورهای اروپایی در باب همدلی و حمایت معنوی هرآنچه را که می‌توانستند انجام داده‌اند، اما این سیاست شامل حال کشورهای خاورمیانه و کوردها نبوده است.

*توزیع کالای اساسی در مهاباد و انجام 1 هزار و 715 مورد بازرسی از اصناف*

رسول سعیدیان معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد  نیز در این جلسه با ارائه آماری از وضعیت توزیع کالاهای اساسی در شهرستان مهاباد اظهار کرد: در 2 ماه گذشته 61 تن مرغ منجمد برای شهرستان مهاباد تخصیص یافته که از این میزان 18 تن توزیع شده و 42 تن در حال حمل و توزیع در سطح شهرستان است.

 

وی افزود: 416 تن برنج GTC و تایلندی نیز برای این شهرستان تخصیص داده شده که 241 تن آن توزیع و 175 تن نیز در حال توزیع است.

سعیدیان تصریح کرد: از 13 تن روغن سهیمه شهرستان نیز 6 تن توزیع شده و مابقی درحال حمل و انتقال به شهرستان از سوی مباشر است.

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد با اشاره به بازرسی‌های انجام شده در سطح شهرستان اظهار کرد: در مدت 2 ماه، 47 گشت مشترک و 1 هزار و 715 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالاها در سطح شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: در این مدت 663 مورد تخلف کشف و 365 پرونده به ارزش 365 میلیون تومان در تعزیرات حکومتی برای متخلفین تشکیل شده است.

رسول سعیدیان با اشاره به افزایش بازرسی و نظارت در بخش آرد و نان، تصریح کرد: از ابتدای بهمن‌ماه تاکنون 188 مورد بازرسی در بخش آرد و نان در سطح شهرستان انجام شده و 146 مورد تخلف کشف شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت 98 پرونده تخلف به ارزش 238 میلیون و 500 هزار تومان به تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع داده شده است.

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در بهمن‌ماه سال‌جاری 643 هزار قطعه در 25 واحد مرغداری شهرستان جوجه ریزی شده که تولیدات 12 واحد در حال عرضه است.

وی افزود: 524 هزار قطعه نیز در اسفند ماه برای نوروز و ماه مبارک رمضان جوجه ریزی شده تا نیازهای شهرستان به گوشت مرغ تأمین شود.

رسول سعیدیان در پایان تصریح کرد: در حال حاضر 3 زنجیره تولید در شهرستان که نقش مهمی در تأمین گوشت مرغ شهرستان و شهرهای همجوار دارند، روزانه 10 الی 11 تن گوشت مرغ را به بازار مهاباد تزریق می‌کنند.

احتمال افزایش چشمگیر گردشگران در مهاباد

ناصر صدفی رییس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد از احتمال کمبود مراکز اقامتی برای گردشگران در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: شهرستان مهاباد روزانه ظرفیت اسکان 600 گردشگر را در مراکز اقامتی دارد.

 

وی افزود: درحال حاضر شهرستان مهاباد با 5 هتل، 4 مهمانپذیر، 1 هتل آپارتمان و 4 واحد اقامتگاه بوم گردی، در مجموع با 206 اتاق، 31 سوئیت، 568 تخت آماده اسکان گردشگران است ولی نشانه‌ها حاکی از افزایش شمار گردشگران در مهاباد است و برای اسکان گردشگران نیازمند همکاری همه جانبه تمامی مدیران شهرستان هستیم.

در پایان فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد نیز با اشاره به برگزاری چندین نشست تخصصی با سازمان های مردم نهاد، اصحاب رسانه و معتمدین برای کاهش آسیب‌های ناشی از چهارشنبه سوری اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که شهروندان مهابادی در این رابطه مشارکتی ستودنی داشتند و تعداد کم مصدومان و کاهش خسارات در این روز نشان از فرهنگ بالای شهروندان مهابادی است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد